Kurzemes Vārds

22:17 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Vendeta sieviešu gaumē

Inga Liepiņa

Pirms neilga laika Liepājas tiesā spriedumu nolasīja divām jaunām, simpātiskām sievietēm. Olgai Veļdjajevai un Irinai Hudjakovai. Abas dzimušas 1969.gadā. Abas tiesāja par ļaunprātīgu huligānismu un miesas bojājumu nodarīšanu cietušajām. Veļdjajeva un Hudjakova sevi par vainīgām atzina daļēji, uzskatot, ka cietušās pašas "uzprasījušās".

Liecina cietušās

I., kura no Veļdjajevas uzbrukumiem cieta visvairāk, tiesā stāstīja, ka pagājušā gada 7.jūlijā kopā ar draudzeni G. un jaunu precētu pāri savās mājās svinējusi "sālsmaizes" svētkus. Kopā izdzēruši pudeli degvīna un pēc pusnakts visi nolēmuši aiziet padejot uz bāru "Fort-jūra". Tā arī izdarījuši, bet laikā, kad I.dejojusi, pēkšņi Veļdjajeva viņai iesitusi ar roku pa seju, un cietusī nokritusi. I. nenoliedza, ka, ceļoties augšā, varēja Olgu necenzēti nolamāt, jo bija sašutusi par negaidīto uzbrukumu. Taču Veļdjajeva, daudz nekavēdamās, saķērusi I. aiz matiem un izvilkusi no bāra uz ielas. Tur agresore ar pirmo sitienu notriekusi cietušo pie zemes un turpinājusi spārdīt pa ķermeni un galvu. Vienu brīdi Olga no viņas pagājusi nost un ar kāju iesitusi pa seju pienākušajai I. draudzenei G. Piekautā atcerējās, ka bijusi tādā šokā, ka neesot spējusi pretoties.

Konfliktu pārtrauca bārmenis, kurš Veļdjajevu atvilcis no cietušās. Kad G. aizveda I. uz tualeti nomazgāties, atkal ieradušās Veldjajeva un Hudjakova. Abas necenzēti lamājušās, un Olga vēlreiz metusies virsū I. un gribējusi tās galvu sist pret izlietni, ar kāju spērusi pa sāniem. Arī šoreiz piekaušanu pārtraucis bārmenis, kurš uzbrucējas izvedis no tualetes un cietušajām licis tur ieslēgties, kamēr satrakojušās dāmas nomierinās. Cietušās pirms tam Olgu un Irinu nepazina. I. bija saņēmusi ne mazāk kā 11 sitienus un viņai dažādās vietās uz ķermeņa konstatēja asinsizplūdumus, ādas nobrāzumus. Sievietei bija salauzts deguna kauls.

G. piekāva Hudjakova

Otra cietusī "savu daļu" no Hudjakovas dabūja tad, kad bija izgājusi uz ielas aizstāvēt G., - Hudjakova viņu gan situsi, gan žņaugusi, piespiežot pie žoga. Pirms tam Irina iesitusi arī citai sievietei, kas bija iznākusi uz ielas.

Dota iespēja laboties

Abas tiesājamās Veļdjajeva un Hudjakova raksturotas neitrāli. Tiesa konstatēja, ka nozieguma izdarīšanas iniciatore bijusi Veļdjajeva, taču, ņemot vērā to, ka šī sieviete strādā un viņas apgādībā ir bērns, tiesa nolēma sodu piespriest nosacīti, dodot iespēju laboties. Šāda pat iespēja dota arī Hudjakovai, neizolējot viņu no sabiedrības. Abas atzina par vainīgām izdarītajā noziegumā - ļaunprātīgā huligānismā. Olgu Veļdjajevu sodīja ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem. Sodu noteica nosacīti un neizpildīs, ja gada un sešu mēnešu laikā netiks izdarīts jauns noziegums. Irinai Hudjakovai nosacīti piespriests gadu un sešus mēnešus ilgs cietumsods ar pārbaudes laiku uz tādu pašu laiku.

Kā pēc sprieduma nolasīšanas "Kurzemes Vārdam" teica tiesnese Sandra Mertena, kad sakaujoties sievietes, tas vienmēr ir mazliet dīvaini un tā, bērnudārza līmenī... Šķitis, ka tiesājamās tiešām nožēlo izdarīto, bet uz jautājumu, kas ir amorālāk: dejojot plivināt svārkus vai bez iemesla piekaut otru cilvēku, O.Veļdjajeva neesot varējusi atbildēt. Nevar teikt, ka šādas krimināllietas, kad par huligānismu tiesā sievietes vai jaunas meitenes, būtu īpaši retas.