Kurzemes Vārds

20:27 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vakarrīt nošauti trīs suņi

Daiga Mikuļska

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas Municipālās policijas priekšnieka vietnieks Normunds Dīķis, vakar no pulksten sešiem līdz pusastoņiem rītā Karostā nošauti trīs suņi. Tie visi bijuši bez saimnieka uzraudzības, bez kaklasiksnām un žetoniem. Suns, kurš pa ielām klaiņo bez siksnas un žetona, ir uzskatāms par klaiņojošu. Ja ir žetons, pēc tā numura saimnieku var atrast. Jau rakstījām, ka municipālie policisti kopā ar SIA "Tari" darbiniekiem pagājušās nedēļas beigās sāka pievērst īpašu uzmanību pa pilsētu klaiņojošajiem suņiem. Šādas kopīgas akcijas nenotiek pirmo reizi, jo "Tari" suņu ķērāji nereti aicina talkā policistus tad, kad pašiem ar saviem rīkiem dzīvniekus neizdodas notvert.

Dīķa kungs stāstīja, ka suņus šauj nomaļās vietās un tikai tad, kad kārtībnieki ir stingri pārliecināti par cilvēku drošību. Kad vien tas ir iespējams, tuvējo māju īrniekiem vai sētniekiem iepriekš pajautā, vai dzīvniekam ir saimnieks, vai nav. Kā iznācis pārliecināties, īpaši Karostas rajonā klaiņo lieli, noplukuši suņi. Esot arī tā, ka tad, kad pie suņu bara pienāk bruņojušies policisti, dažiem dzīvniekiem tūlīt nez no kurienes parādās saimnieki un sauc: "Nešaujiet! Nešaujiet!" Bet pirms tam viņi neliekas ne zinis par to, ka palaist dzīvnieku uz ielas bez uzpurņa un pavadas ir sodāms pārkāpums.

Policisti uzskata, ka šīs akcijas galvenais mērķis ir neapzinīgo suņu saimnieku audzināšana. Ne jau nepieskatītie dzīvnieki uzskatāmi par visa ļaunuma "sakni", bet gan viņu saimnieki, kuri ignorē pilsētas kārtības noteikumus. Klejojošo suņu likvidācijas akcija turpināsies vēl šodien un rīt agrās rīta stundās. Protams, arī turpmāk dzīvnieku turēšanas noteikumu ievērošanai municipālie policisti uzmanību pievērsīs katru dienu. Kad būs apkopotas ziņas par aizvadītajās dienās akcijā paveikto, par to "Kurzemes Vārda" lasītājus informēsim.