Kurzemes Vārds

19:06 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Zog pilsētā, zog rajonā

Inga Liepiņa

Par nozagto kabeli saņēma septiņus latus

1980.gadā dzimušais Artis Moncevičs noziegumu izdarīja pagājušā gada septembrī. Viņš strādāja Embūtes pagasta "Pumpuru" mājās. Puisis zināja, kur saimniece glabā šķūnīša atslēgu, un zināja arī to, ka tur glabājas divdesmit metrus garš četrdzīslu kabelis. Kādu dienu nolēmis, ka, ja vien atvērtu šķūnīti un kabeli paņemtu, varētu to pārdot un dabūt naudu. Tā arī izdarījis, un par nozagto un pārdoto kabeli saņēmis septiņus latus. Savu vainu puisis atzina pilnīgi un izdarīto nožēloja. Tiesa ņēma vērā to, ka jauneklis zādzību izdarīja, būdams nepilngadīgs. Atbildību pastiprinošus apstākļus nekonstatēja. A.Monceviču sodīja ar brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem, bet sodu noteica nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu. Par labu cietušajai no notiesātā jāpiedzen 16 lati.

Apzaga akciju sabiedrību "Latvenergo"

Aivars Riškus jau agrāk bija tiesāts, bet viņam sodāmība jau dzēsta. Uldim Saulītim tā bija pirmā tiesas sēde. Viņi abi ir kaimiņi, jo dzīvo Viršu ielā gandrīz blakus mājās. Pagājušā gada 29.oktobrī Aivars aizgāja ciemos pie Ulda. Abi runājās, runājās un nonāca pie kopēja secinājuma: naudas nav, bet to ļoti vajag. Tad Uldis teica, ka zinot, kā varētu tikt pie skanošā, tikai jābrauc uz Medzes pagastu. Tā arī darīja. Vīri ar velosipēdiem pulksten divos naktī aizbrauca turp un no elektropārvades līnijas pie "Elčuku" un "Ieziņu" mājām nozaga elektrības vadus - pavisam 20 ruļļus. Taču zagļiem neveicās. Nepagāja ilgs brīdis, un abus aizturēja policija. Viņi pie naudas netika, bet pie krimināllietas gan. Liegties nebija vērts un nācās savu vainu atzīt. Aivaru Riškus un Uldi Saulīti sodīja nosacīti ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu bez mantas konfiskācijas. Taču viņiem nāksies sapelnīt naudu, jo no abiem solidāri par labu "Latvenergo" tiesa piedzina 433,76 latus.

To nesaprata Dmitrijs un Imants

Divdesmit gadus vecais Imants Glaudāns pēc pieciem kanalizācijas vākiem devās pagājušā gada novembra beigās. Tos viņš bija nolūkojis Otaņķu pagastā netālu no "Teiku" un "Noru" mājām. Nozagto vāku dēļ pašvaldības uzņēmumam "Ogle" tika nodarīti 300 latus lieli zaudējumi. Vākus Imants gribēja nodot kādā metāluzpirkšanas punktā Karostā, bet tur tos neņēma. Nekas cits neatlika kā guvumu noslēpt šķūnītī. Par šo gadījumu 2.decembrī Liepājas rajona prokuratūrā Glaudānu sauca pie kriminālatbildības. Bet jau 9.decembrī Imants kopā ar paziņu Dmitriju Radiju izdarīja jaunu noziegumu. Abi iekļuva fermas "Priedulāji" telpās, kas atrodas Otaņķos un nozaga transportiera lenti. Tās vērtība bija 100 latu. Vēlāk Imants tiesā stāstīja, ka nauda bijusi vajadzīga tādēļ, lai paziņas sieva varētu ārstēties slimnīcā.

Par izdarītajām zādzībām Glaudānu sodīja ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti, nosakot pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Viņu no iepriekšējā apcietinājuma atbrīvoja tiesas zālē. Tā kā Radijs jau agrāk bija tiesāts un jaunu noziegumu izdarīja tiesas noteiktajā pārbaudes laikā, viņam piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem. Soda izciešanas sākumu viņam skaitīs no pagājušā gada 18.decembra, kad Radijs atradās iepriekšējā apcietinājumā. Par nozagto transportiera lenti cietušajam no notiesātajiem pienākas simts lati.