Kurzemes Vārds

00:28 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zemnieku savienības priekšgalā strādās ekonomists

Zemnieku savienības kongress, kas aizvadītajā sestdienā notika Jelgavā, Lauksaimniecības universitātes zālē, esot palīdzējis saliedēt Latvijas lauksaimnieku spēkus. Tā uzskata delegāts no Liepājas - aviosabiedrības "Liepāja" prezidents Imants Vismins.

Viņaprāt, pareiza esot bijusi delegātu pozīcija, kuri uzskatījuši, ka zemnieku subsidētājam nav jābūt valstij, bet par tādu ir jākļūst laukos saražotās produkcijas pircējam. Lauku apsaimniekotāji nemaz negribot, ka kāds viņiem naudu uzdāvina, viņi grib nodibināt tādu kārtību, lai bez traucēkļiem un visādām barjerām varētu izaudzēto preci realizēt. Līdz šim tas nebija iespējams, un tieši tas visvairāk kavēja lauksaimniecības attīstību valstī, neļāva zemnieku saimniecībām pieņemties spēkā. Īpaši smagi šādos apstākļos klājās mazajām un vidējām saimniecībām.

Zemnieku savienības vadību kongresa delegāti uzticējuši Laimonim Strujevicam no Ventspils. Vismina kungs viņu raksturoja kā speciālistu ekonomikas jautājumos, jo, strādājot Zaļeniekos, šis vīrs esot nodarbojies ar lauksaimniecības programmēšanu, bet pašlaik strādājot par Tranzīta asociācijas prezidenta vietnieku, kas arī zemniekiem esot ļoti svarīgi, jo Strujevica kungs tieši nodarbojas ar Austrumu un Rietumu tranzītirgus sekmēšanu.

Arī Zemnieku federācijas priekšsēdētājs Ojārs Petrēvics, kurš pats kongesā nav piedalījies un par tā rezultātiem zina tikai tik daudz, cik ziņojuši masu informācijas līdzekļi, atzina, ka jauna un zinoša speciālista ievēlēšana partijas līdera postenī esot apsveicama. Federācija sadarbojoties ar visām partijām, tāpēc viņš pauda cerību, ka tai izdosies rezultatīvi sastrādāties arī ar LZS.