Kurzemes Vārds

23:00 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Izveidota līgumsabiedrība "Piemare" - "Transwide services" - " Fish Terminal"

Pēteris Jaunzems

Ar Liepājas un Klaipēdas pilsētu pašvaldību kontaktiem šīm kaimiņpilsētām izdevies izveidot perspektīvu līgumsabiedrību, kas nodarbosies ar zivju iepirkšanu, saldēšanu un uzglabāšanu tranzīta vajadzībām.

Kā "Kurzemes Vārda" redakciju informēja jaunizveidotās līgumsabiedrības pilnvarotais Māris Mertens, "Piemare" - "Transwide services" - "Fish Terminal" būtībā ir sadarbības rezultatā radīts uzņēmums, kas nodarbosies ar svaigu zivju produkcijas iepirkšanu no Lietuvas zvejniekiem, to piegādi uz mūsu ostu, fasēšanu un saldēšanu. Lai tas varētu notikt, ir jāuzceļ fasēšanas cehi un saldētava ar apmēram 8000 tonnu lielu jaudu. Tādam mērķim Lietuvas firma "Fish Terminal" paredzējusi investēt trīs miljonus dolāru.

Savukārt "Transwide services" tehniskais direktors Smirnova kungs teica, ka viņa pārstāvētās firmas sadarbība ar "Piemari", bijušo "Avanti" un akciju sabiedrību "Trans Liepāja" nav palikusi nepamanīta kravu īpašnieku aprindās. Agrāk viņi esot izmantojuši vairāku citu ostu pakalpojumus, bet tagad plānojot savas kravas uzticēt tikai liepājniekiem.

Šajā sakarībā "Transwide services" tuvākajos mēnešos gatavojas saņemt vairākus desmitus tūkstošus tonnu kravas. Taču pieredze liecinot, ka neviens stividoruzņēmums nespēj ostā vienlaikus apkalpot daudzus kuģus. Tāpēc, lai kuģu īpašniekus un kravu piegādātājus nenāktos atraidīt vai arī likt viņiem gaidīt izkraušanu dienām ilgi, firmas vadītāji pieņēmuši lēmumu radīt vienotu tehnoloģisko shēmu. Tajā varētu ietilpt gan piestātnes, gan noliktavas ārpus ostas, tā pavērtu iespēju izveidot kopīgas rezerves brigādes, arī iegādāties vajadzīgo tehniku.

Ņemot vērā faktu, ka pie "Piemares" un bijušās "Avantes" piestātnēm Ziemas ostā, arī firmas "Liepāja Trans storage" muitas zonā atrodas tikai dzelzceļa atzari, kas traucē vagonu pārvietošanu, līgumsabiedrības vajadzībām jau ir iegādāta dīzeļlokomotīve, kas drīz vien no Rīgas ieradīsies Liepājā.

Līgumsabiedrības izveidošana, kā uzskata tās dibinātāji, ne tikai paātrinās kravu apstrādes tempus, bet arī dos iespēju kravas operatīvi pārvietot no ostas uz noliktavām, kas atrodas ārpus tās.