Kurzemes Vārds

17:54 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Piedalās likuma par tūrismu izstrādē

Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja vadītājs Andris Maisiņš kopā ar aptuveni sešdesmit kolēģiem - tūrisma dažādās nozarēs strādājošajiem - otrdien diskutēja ar Saeimas Tautsaimniecības komisijas pārstāvjiem, veicot korekcijas topošajā likumā par tūrismu.

"Likums par tūrismu nepieciešams pirmām kārtām tādēļ, lai noteiktu valsts atbildību šīs tautsaimniecības nozares - tūrisma attīstībā," sacīja Andris Maisiņš. "Pasaulē tūrisms ir pirmajā tautsaimniecības nozaru piecniekā, kurām valsts piešķir īpašu lomu, bet Latvijā tā nav." Vairāku mūsu rajona pašvaldību darbinieki un citi darbībā aktīvie ļaudis sava novada nākotni plāno saistībā ar tūrisma attīstību. Tādēļ svarīgi zināt valsts politiku tūrismā.

Šodien paredzēta likumprojekta par tūrismu izskatīšana otrajā lasījumā Saeimā, bet otrdien Jūrmalā Saeimas Tautsaimniecības komisija tikās ar aptuveni sešdesmit tūrisma dažādajās nozarēs strādājošajiem, lai izskatītu un koriģētu projektu. Diskusijas notikušas par tūristu drošību, par to, kā saglābāt Latvijas kurortus u.c. Pēc tūrismā strādājošo ieteikuma komisija veica vairākas izmaiņas likumprojektā, piemēram, paredzot, ka Valsts tūrisma pārvalde nodrošina tūrisma informācijas biroju tīkla izveidi Latvijā un ārvalstīs.

Pēc diskusijas notika sanāksme Pašvaldību savienībā, kurā vairāku tūrisma organizatoru pārstāvji sprieda par jautājumiem, kurus steidzami būtu jārisina Latvijas Konsultatīvajai tūrisma padomei un Latvijas Tūrisma pārvaldei: jāpanāk, lai tiktu izstrādāti Ministru kabineta noteikumi, kuri paredzētu tūrisma informācijas tīkla finansēšanu no valsts, jāmēģina tūrismā ieviest nodokļu diferencēšanas sistēmu, jāiesaistās investīciju programmās, veidojot Tūrisma attīstības aģentūru u.c.