Kurzemes Vārds

16:32 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

KALĒTOS

Budžetā prioritāti paredz ierādīt izglītībai

Šonedēļ Pagasta padomes sēdē deputāti pārrunāja šā gada finansiālās vajadzības un iezīmēja, kāds varētu izskatīties budžeta projekts.

Neatliekamu vajadzību ir diezgan daudz. Kā teica Pagasta padomes priekšsēdētāja Otīlija Lībeka, darbi turklāt nevar gaidīt. Deputāti bijuši vienisprātis, ka prioritāte šogad jāierāda izglītībai, jo tā nosaka pagasta nākotni. Viena bērna skološanas iespēju nodrošināšanai budžetā derētu paredzēt vismaz 10 latus. Tas esot diezgan pieticīgi plānots, taču reāli nez vai tomēr būs iespējams. Bet to, kā izlietot skolai paredzētos līdzekļus, cik no tiem atvēlēt remontdarbu finansēšanai, cik citām vajadzībām, to iedzīvotāju priekšstāvji uzticējuši izlemt direktoram pašam.

Kalēti ir tas retais pagasts, kuram ir sava Mūzikas skola. Šo faktu kā īpašas apbrīnas cienīgu vērtē maestro Valdis Vikmanis: to cilvēku priekšā, kas atbalsta šādas lietas, pienākoties noņemt cepuri. Turklāt pagasta vadītāji šai skolai ne tikai dod iespēju izdzīvot, bet palīdzējuši pat sakārtot telpas. Tas gan darīts minimāliem līdzekļiem, taupot katru santīmu, tādēļ strādājuši paši pedagogi un darbā iesaistīti arī bezdarbnieki. Šā gada divos mēnešos skolas remontā iztērēti tikai 102 lati! Bet ar to izrādījies diezgan, lai atjaunošanu pabeigtu. Darbi notikuši visās telpās, un Otīlija Lībeka pastāstīja, ka sēdes nobeigumā deputāti aizstaigājuši paskatīties, kādā kvalitātē tie paveikti, un ar redzēto bijuši ļoti apmierināti.