Kurzemes Vārds

16:38 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

SESTDIENIS

Kārtīgais Strēlnieks: tā lielā laime nepazudīs...

SARMĪTE PUJĒNA

Ronalds Fricbergs, pašlaik jauns un daudzsološs Rīgas Komercbankas kredītdaļas speciālists, piedzima 1970.gadā Zaļajā birzī. Vai tad jau bija "piedzimis" ASV prezidents Ronalds Reigans, to mūsu Ronalds neatceras, taču mamma viņu esot gribējusi saukt vienkārši par Andri.

Ronalda mamma ilgus gadus strādājusi Liepājas teātrī un strādātu vēl, ja teātrim nebūtu jāsamazina štats. Droši vien čaklo teātra "mākslinieci - butafori", kas "batikojusi" (respektīvi - krāsojusi un pārkrāsojusi) teātra kostīmus, līdz tie atkal bijuši kā jauni, teātrī atcerēsies vēl ilgi. Ronalda pirmie iespaidi par teātri saistās ar lielo blīkšķi, kad "Skroderdienās Silmačos" Ābrams tik neveiksmīgi mēģināja ar krāsni uzskriet debesīs. Mamma Ronaldam, kuram tieši ap to laiku bija sākuši kustēties piena zobi, bija teikusi: vai nu mēs to zobu ar diegu mājās izrausim, vai arī ļausim, lai Ābrams to izdara. Tādēļ Ronaldam par teātri nav palicis pārāk labs iespaids. Katrā ziņā aktieris no viņa nav iznācis (no klasesbiedrenes Ivondas gan). Ar teātri Ronaldu saista tikai kāds interesants darījums: kad viens no bankas parādniekiem, neveiksmīgs šūšanas firmas īpašnieks, norēķinājies "graudā", respektīvi - pogās un audumos, teātris bijis viens no labākajiem šīs mantas pircējiem.

Ronalda tēvs ir tik vien kārtīgs amatnieks (Ronalds gan saka - labs galdnieks, jo tas esot vairāk nekā tikai amatnieks) ar zelta rokām, cik vien kārtīgs var būt. Vijoles netaisa, bet pārējo visu māk uztaisīt. Pat rotaļlietas saviem mazdēliem - Ronalda dēliem (nesen nācis klāt vēl arī trešais mazdēls - Ronalda māsas dēls). Ronalda tēvs strādā firmā "Deko", un, ja dēlam vajag virtuves skapīti, tad tas vispirms jāpasūta "Deko", un tikai pēc tam tēvs to uztaisīs - tāda kārtība. Kaut arī Ronalds nav gājis savu vecāku pēdās, "viss labais" viņā ir no vecākiem. Bērnībā visi domājuši, ka no Ronalda iznāks agronoms - laukos viņš vienmēr iekāpis gumijas zābakos, paņēmis suni un tad kārtīgi apstaigājis un pārlūkojis laukus, dārzu, upi. Vienreiz redzējis, kā čūska norij vardi.

Par savu lielāko nopelnu līdzšinējā dzīvē Ronalds uzskata to, ka sagādājis vēl trīs liepājniekus - atvedis uz Liepāju sievu Inetu (viņas dzimtā puse ir Valka), vecāko dēlu Tomu, kas ir dzimis rīdzinieks, un nu jau labu laiku ģimenē ir arī trešais liepājnieks - Dāvis. Tas gan esot tikai sākums Fricbergu futbolkomandai.

Izglītojies Ronalds ir Latvijas Universitātē - Vadības ekonomiskās informātikas fakultātē, un viņa specialitātes nosaukuma pēdējie divi vārdi ir "inženieris - ekonomists". Tā nav īpaši ar banku darbu saistīta specialitāte, taču dīvainā kārtā daudzi Ronalda kursabiedri strādā tieši bankās. Pēc augstskolas beigšanas Ronalds beidza arī Birznieka biznesa centra grāmatvedības kursus, un viņam piedāvāja darbu vienā no daudzajām "Hanzām", taču Liepājā piedāvāja ne vien darbu, bet arī dzīvokli. Ronalds izvēlējās "stabilāko variantu" - Liepāju.

1993.gada beigās viņš atgriezās dzimtajā pilsētā un sāka strādāt Gaļas kombinātā. Pēc tam, kad Inese Liepniece piedāvāja darbu "Liepājas Komercbankā", Ronalds kļuva par bankas kredītdaļas darbinieku. Banka viņu nosūtīja uz trīs nedēļu kursiem Bristolē - apgūt banku terminoloģiju. Neilgi pēc Ronalda atgriešanās no Anglijas, 1995.gadā, vienīgā patstāvīgā Liepājas banka bankrotēja (taču tas neesot bijis ļaunprātīgs bankrots). Ronalds vēl gadu turpināja strādāt kopā ar administratorēm, piedzenot parādus. Nākamā darbavieta varēja būt Tranzītu banka, bet Ronalds izvēlējās Rīgas Komercbanku un nu jau divus gadus strādā tur.

Par Ronalda darba apģērbu kļuvis uzvalks un "baltā apkaklīte". Katru rītu vienā un tajā pašā laikā viņš kājām soļo uz darbu, katru vakaru mazliet pēc pulksten sešiem - uz mājām. Piektdienās kopā ar kolēģiem uzspēlē volejbolu (pagaidām šī komanda ne pārāk veiksmīgi startējusi pilsētas sacensībās, iegūstot priekšpēdējo vietu). Atvaļinājums visu laiku paliek "neizņemts", jo nav kas Ronaldu aizvieto. Tāds laikam ir kārtīga Strēlnieka liktenis. Horoskopi Ronaldam parasti piepildoties, vienīgi loterijā viņš vēl nekad nav vinnējis. Taču lielo laimestu palaist garām Ronalds nebaidās - tas nepazudīšot.

Bērnībā Ronaldam ļoti patikuši Žila Verna darbi - "Noslēpumu sala" izlasīta vismaz trīs reizes. (Uz manu jautājumu, par ko tas varētu liecināt, Ronalds atbild: par sapņošanu.) Arī tagad Ronaldam patīk piedzīvojumu romāni pieaugušajiem. Vislabāk Heilijs, kuram viens romāns esot arī par finansistiem. Vēl viņam patīk makšķerēt, un Ronalda gaišzilais sapnis ir nevis aizbraukt, piemēram, uz Austrāliju vai Āfrikas džungļiem, bet nolīst visbiezākajos Kuldīgas mūžamežos, kur neviens viņu nevarētu atrast vai sazvanīt. Bet vistuvākais brauciens laikam būšot uz Zooloģisko dārzu Rīgā - puikas tur vēl nav bijuši.