Kurzemes Vārds

12:49 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Ar baltu puteni,

ko rietenis vakar pēcpusdienā iegrieza Ziemeļu kapsētā, sākās pirmā Latvijas armijas virspavēlnieka pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas brīdis. Šajā mirklī pie pulkveža pirmās atdusas vietas bija sapulcējušies Nacionālo "Daugavas vanagu" Liepājas nodaļas biedri, nacionālo karavīru un aizsargu biedrību pārstāvji, zemessargi un kara jūrnieki. Vēl daži cilvēki, kam dzimtenes mīlestība un pirms astoņdesmit gadiem sāktais varoņceļš nav tikai frāzes, bet īsta, dzīva pārdzīvojuma piepildīts.

Īsā uzrunā pulkveža dzīves ceļu raksturoja Nacionālo "Daugavas vanagu" Liepājas nodaļas priekšsēdētājs Arvīds Vītols. Runāja arī Jūras spēku kapelāns Viesturs Kalniņš. Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Dambergs, nolikdams ziedus un godinādams Oskara Kalpaka piemiņu, sacīja, ka pulkvedis slavenu padarījis ne tikai Latviju, ka līdz ar viņa varoņdarbu vienmēr tiek minēts arī Liepājas vārds. Ka viņš cer, ka tā tas tiks darīts arī pēc gadu desmitiem un simtiem.

Vai Liepāja to attaisno? Cik ilgi šie vārdi būs spēkā? Vakar piemiņas brīža dalībnieku vidū visjaunākās sejas bija Jūras spēku formās tērptajiem puišiem. Un diezin, vai to var attaisnot tikai ar to, ka divu skolu bērni bija devušies uz Airītēm.