Kurzemes Vārds

17:27 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Dome steidz savilkt galus

Liepājas Pilsētas domes galvenās amatpersonas piekritušas "Kurzemes Vārdam" pastāstīt, ko tad varasvīriem izdevies paveikt pirmajā ceturtdaļā no valdīšanai atvēlētā laika, ļaujot katram pašam izdomāt, vai pašvaldību par nepaveikto pelt, vai par padarīto godā celt.

Nenoliedzami, ka pašvaldības kritizētājiem būs par ko kritizēt, bet atbalstītājiem ar ko lepoties, taču interesanti, ka pašvaldība, kurai gada laikā nu nekādi nevar pārmest pārlieku steigu un neatlaidīgu aktivitāti publicitātes projektu realizēšanā, šoreiz apbrīnojamā operativitātē gan radusi laiku pārskatu sagatavošanai, gan interviju sniegšanai, turklāt veic to visnotaļ prasmīgi, izvairoties no pārblīvētu skaitļu gūzmām un tabulām, kas liedza jo daudziem pēc būtības izprast, kā tad īsti darbs veicies, vai tieši otrādi - nav sekmējies iepriekšējām pašvaldībām.

Mēs, protams, priecājamies par liepājniekiem radīto iespēju uzzināt par pašvaldības darbiem un nedarbiem, lai gan grūti nepamanīt, ka domei šī publiskā grēksūdze par aizvadīto gadu nepieciešama ne mazāk, kaut arī vēl nav ne 9.marts, kad šo pašvaldību ievēlēja, ne 18.marts, kad domes deputāti pulcējās pirmajā sēdē, lai ievēlētu priekšsēdētāju. Jo pilsētas dzimšanas dienas priekšvakarā domes pozīcijai ir svarīgi būt pārliecinātai par savu pozīciju faktisko stāvokli, kas šā gada sākumā ir visai neskaidrs, lai neteiktu, ka tas nav sevišķi spožs.

Nenoliedzami, ka neveiksmes tiesu prāvās ar namu pārvaldēm, nespēja kontrolēt siltumlietas, kā arī jau vairākas nedēļas kuluāros nemitīgi virmojošie pretrunīgie izpilddirektora Priedola darbības vērtējumi liek aizmirst par ekonomisko attīstību SEZ, ostā, rūpniecībā.

Mēs apzināmies, ka ar šo interviju sēriju netieši ļaujam pašvaldībai nostiprināt savas pozīcijas, jo uzskatām, ka Liepājas valdības stabilitāte ir viens no pilsētas attīstību veicinošajiem faktoriem, taču tas nekādā gadījumā nav iemesls, lai izvairītos no objektīvas darbu un arī kļūdu analīzes, ko šajās dienās arī "Kurzemes Vārds" centīsies veikt.