Kurzemes Vārds

16:37 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aizvadītās nedēļas notikumi

"Kurzemes Vārda" skatījumā

28.februāris - 6.marts

Patīkamākais

Liepājā atvērti divi jauni tirdzniecības paviljoni

Pēc tā vien vēl nevar spriest, ka apstājies veikalu izputēšanas un cietvēršanas process, un tas nav pamats priekam, ka tirdzniecības vietas nu atkal vērsies vaļā katru nedēļu un uz katra stūra, kā tas bija astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijā. Un tomēr divu plašu tirdzniecības paviljonu atvēršana ar dažu dienu starplaiku ir vērā ņemams fakts un par patīkamu to droši vien nosauc ne tikai Pētertirgus apkārtnes un Ezerkrasta iedzīvotāji.

Spožākais

Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls

Ja mūsu pilsētā koncertē spilgti mākslinieki no Lietuvas, Polijas, Zviedrijas, Krievijas, Francijas un arī mūsu pašu zemītes un ja līdz ar to šis festivāls liek tālu pasaulē iepazīt Latvijas un Liepājas vārdu, tad tas vien jau ir ko vērts. Taču vēl patīkamāk, ka protam kopt skaisto tradīciju, sarīkojot festivālu jau sesto gadu, un līdz ar to pulcināt pilnas koncertzāles, kas vēl nesen klasiskās mūzikas koncertos nebija pat iedomājams.

Cerīgākais

Aktivitātes Liepājas ūdeņos

Tikai šonedēļ kļuvuši zināmi trīs projekti. Viens - nopietnu interesi par kuģu remonta rūpnīcu "Tosmare" izrāda spēcīgs Norvēģijas kuģu būves koncerns, un mūsu uzņēmums var pārtapt par modernu kuģubūvētavu. Otrs - paredzēts padziļināt Liepājas ostu un izbūvēt ievedceļu ostā. Trešais - izveidots uzņēmums, kas no Lietuvas zvejniekiem iepirks svaigas zivis, tās piegādās Liepājas ostā un sasaldēs, un šīm vajadzībām jāuzceļ cehi un saldētavas.

Biedējošākais

Latvijas iekšlietu ministrs Ziedonis Čevers atzīst, ka Liepājas Speciālajā ekonomiskajā zonā ir organizētā noziedzība

Kaut arī SEZ vadītāji apgalvoja, ka viņus nav apsēdusi organizētā noziedzība un nenotiek "netīras naudas" atmazgāšana, Čevers pēc dažām stundām šīs jaukās ilūzijas izgaisināja, liekot saprast, ka SEZ teritorijā tomēr tādas lietas notiek. Tā vairs nav pļāpāšana pa stūriem vai pie klāta galda, kāda dzirdēta jau labi sen par organizētās noziedzības ienākšanu SEZ teritorijā kā par pašu par sevi saprotamu procesu.

Nejēdzīgākais

Apgānīts piemineklis padomju represijās cietušajiem cilvēkiem

Skaidrs, ka kapu apgānītājiem jāatbild tiesas priekšā, kādas tautas vai kādu notikumu piemiņa arī tiek zaimota, un jādomā, ka policija atradīs zaimotājus. Taču šķiet, ka viņi jau sodījuši paši sevi, jo, tāpat kā neviens neciena pārbēdzējus no citas nometnes, tāpat nevienā tautā nav nekādas cieņas pret piemiņas zaimotājiem, vienalga, kaut arī šai tautai vai iekārtai pašai šī piemiņa nebūt nav svēta.