Kurzemes Vārds

08:13 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

PĀVILOSTĀ

Sagatavo darbības plānu

Pāvilostas domē notika atklātā sabiedriskā vides pārvaldes centra "Dzintara taka" valdes sēde - seminārs, lai uzsāktu reālās darbības plāna izstrādi šim gadam, īstenojot ieceri izveidot ekotūrisma taku projekta "Dzintara taka" ietvaros.

Seminārā Pāvilostas, Sakas, Vērgales un Medzes pašvaldību vadītāji un darbinieki, tūrismā strādājošie un citi pārvaldes centra "Dzintara taka" valdes locekļi ekotūrisma takas izveides autora Alberta Baha un Vermlandes (Zviedrija) Vides aizsardzības pārvaldes direktora Larsa Furuholma vadībā izskatīja priekšlikumus vienam no projekta "Dzintara taka" apakšprojektiem - "Suvenīru projekts", izvērtēja stiprās un vājās puses tūrisma attīstībai piekrastē no Liepājas līdz Jūrkalnei, uzsāka reālās darbības plāna izstrādi šim gadam.

Kā "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, Zviedrijas valdība piekritusi finansēt "Suvenīru projektu", kura ietvaros paredzēts izgatavot skatu kartes, keramikas izstrādājumus vai citus suvenīrus ar "Dzintara takas" simboliku topošās takas popularizēšanai. Pārvaldes centra valde izskatīja iesniegtos priekšlikumus suvenīru gatavošanai - aptuveni 100 vienības. Taču konkrētu lēmumu, kuru amatnieku un mākslinieku darbs iekļaujams projektā, vēl nepieņēma.

Izvērtējot stiprās un vājās puses tūrisma attīstībā un gatavojot darbības plānu šim gadam, valdes locekļi atzina, ka galvenais "Dzintara takas" mērķis ir radīt jaunas darba vietas piekrastes teritorijā; nosprieda, ka prioritātes darbā - informācijas izplatīšana, sakoptas vides un kvalitatīva servisa nodrošināšana; secināja, ka piekrastes dabas vērtību saglabāšana un piekrastes attīstība par deviņdesmit procentiem atkarīga tikai un vienīgi no pašu darba, ka lielu daļu darba, īstenojot projektu "Dzintara taka", var izdarīt, pirms izdodas atrast līdzekļus utt.