Kurzemes Vārds

17:07 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Pašvaldības delegācija Jelgavā

Vakar domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Jurkovskis, izpilddirektors Aivars Priedols, Ekonomikas daļas vadītāja Līvija Raģe un izpilddirektora vietniece Anda Jansone bija devušies uz Jelgavu. Brauciena mērķis - pārņemt Jelgavas pašvaldības pieredzi apkures sakārtošanā pilsētā, iepazīties ar Jelgavas domes sadarbību ar vietējiem uzņēmējiem, arī pilsētas budžeta izstrādes gaitu. Līdzīgā nolūkā Aivars Priedols gatavojas pirmdien apmeklēt Valmieras pašvaldību.

Noliktava izsolīta

Pēc tam, kad pašvaldības uzņēmuma "Tirdzniecības komerccentrs" likvidācijas komisija pieņēma lēmumu otrreiz nodot izsolei administratīvo ēku 14.novembra bulvārī un noliktavu Dzērves ielā 1 (pirmā izsole nenotika, jo neradās neviens pretendents), pieteicās viens pretendents - H.Drāznieks. Būdams vienīgais izsoles dalībnieks, objektu Dzērves ielā 1 viņš ieguva par noteikto sākumcenu - 5500 latiem. Summa jāsamaksā līdz 25.martam.

Konkurss ""Latvenergo" skolām"

Vakar 1.vidusskolā notika konkurss par elektrobīstamību, kurā sacentās 7.-9. klašu skolēnu komanda, bet klausījās viņu vienaudži un skolotāji. "Latvenergo" šādu konkursu skolām rīko jau trešo gadu, šogad pirmo reizi tajā piedalās arī mūsu 1. un 15. vidusskola. Un tas ir arī šā konkursa uzdevums, lai skolēni uzzinātu un izprastu, kas ir elektrība, cik tā lietderīga un cik tā var būt bīstama, ja ar to rīkojas neuzmanīgi un nezinoši. Dalībniekiem ir jānolasa lekcija saviem vienaudžiem, jāpiedalās plakātu konkursā par tēmu "Uzmanību - elektrība". Konkursa darba konsultants ir fizikas skolotājs Austris Krauja. Tā kā elektrotraumu gadījumu skaits skolas bērnu vidū palielinās, domāts ar drošības tehnikas jautājumiem iepazīstināt arī citu skolu skolotājus.

Piegādās rēķinus

Kā jau ziņojām, "Liepājas siltums" iecerējis maksu par apkuri un karsto ūdeni iekasēt nevis ar abonentu grāmatiņu starpniecību, bet gan piegādājot ik mēnesi rēķinus ar datorizdrukām. To ieteikuši rietumu partneri. Tagad nolemts izmantot šajā darbā sētniekus. No pasta pakalpojumiem uzņēmums atteicās. Patlaban piedāvātās paziņojuma veidlapas tiek saskaņotas ar Rīgas Komercbankas filiāli, lai tās varētu ievadīt elektronu kases aparātos.

Piedāvāti desmit dzīvokļi

Nākamsestdien paredzētā kārtējā brīvo dzīvokļu izsole namos, kas nodoti privatizācijā, solās būt viena no lielākām. Tajā izsolīs desmit dzīvokļus. Daži no tiem atrodas pilsētas centrā, citi - nomalēs, piemēram, O.Kalpaka un Šķēdes ielā. To platība ir dažāda - no 12,8 līdz 68 kvadrātmetriem, bet sākumcena svārstās no 623 līdz 2290 latiem ar apmaksu sertifikātos.

Jāvienojas, kurš būs slimokases direktors

Valsts slimokases centrālais fonds, pirms dot savu piekrišanu Lejaskurzemes Slimokases izveidošanai, atsūtījusi pieprasījumu pēc vēl dažiem dokumentiem. Pieprasījumā sacīts, ka līdz 15.martam Lejaskurzemes Slimokases darba grupai jāizlemj, kas būs jaunizveidotās slimokases direktors, kur tā atradīsies, kā arī jāiesniedz attīstības plāns, tas, kuras ārstniecības iestādes nolemts paturēt un kuras reorganizēt, lai racionāli izmantotu slimokases līdzekļus. Uz jaunās slimokases bāzes vietu pretendē gan pašreizējā Liepājas Pilsētas slimokase, gan arī Rajona slimokase, tāpēc nedēļas laikā būs jāpanāk vienošanās, jo dokumenti ir jāiesniedz laikus.

Viedokļi par latviešu valodas mācīšanu

Liepājas Pedagoģiskās augstskolas Pedagoģijas un psiholoģijas katedras docente Ārija Ptičkina vakar un šodien piedalās koferencē "Kā šodien apgūt dzimto valodu", ko sarīkojis Izglītības satura un eksaminācijas centrs un Latvijas Pedagogu dome. Šajā konferencē liepājniece aizstāv savu viedokli par latviešu valodas mācīšanu sākumklasēs. Šajā konferencē piedalās ne tikai Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji un augstskolu mācībspēki, bet arī skolotāji. Gaidāms, ka izvērsīsies diskusijas par tradicionālajām mācīšanas metodēm un jaunievedumiem darbā ar sākumklašu bērniem.

Atbalsta fonda Liepājas nodaļai - gada jubileja

Kristīgā radio atbalsta fonda Liepājas nodaļa aizvadījusi pirmo darba gadu. Tā dibināta, lai palīdzētu trūcīgo ģimeņu bērniem. Līdzekļus fonda vajadzībām ziedo Liepājas uzņēmēji. Aizvadītajā gadā ir saziedoti un izmantoti 20 tūkstoši latu. Fonda atbalsta grupa darbojas trīs virzienos: trīs reizes nedēļā izsniedz pusdienas trūcīgo ģimeņu bērniem, atbalsta to trūcīgo ģimeņu bērnus, kas uzvarējuši kādā konkursā vai projektā ar iespēju turpināt izglītību ārzemēs, kā arī bērnus invalīdus. Daļu naudas ik mēnesi piešķir bērnu patversmei Karostā. Ir palīdzēts arī kristīgajai skolai Talsos, Priekules baznīcas celtniecībā un citur.

Iepazīstina ar Astmas slimnieku apmācības kabinetu

Šodien Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrs atzīmē divdesmit piecu gadu jubileju, bet vakar šo svētku ieskaņā centrā notika Astmas slimnieku apmācības kabineta prezentācija. Kabinets, kas nu izvietojies divās telpās, darbojas jau kopš pagājušā gada decembra, taču šoreiz bija ieradušies firmas "GlaxoWellcome" pārstāvji, ar kuru palīdzību tas tika izveidots. Kā sacīja centra galvenā ārste Anita Liepa (attēlā otrā no kreisās), viņas vadītajā ārstniecības iestādē uzskaitē ir 170 astmas slimnieki, no kuriem 90 ir bērni, tāpēc šāda kabineta izveidošana ir ļoti svarīga. To vada daktere Irina Streņģe, un kabinetā var arī pārtraukt pēkšņas astmas lēkmes. Pasākumā piedalījās arī docents Viesturs Šiliņš (attēlā pirmais no kreisās), kurš pirmais aizsāka astmas apmācības kabinetu veidošanu Latvijā. Pirmais Rīgā tika izveidots pirms diviem gadiem, bet Liepājā pašlaik darbojas divi šādi kabineti - Jaunliepājas un Vecliepājas primārās veselības aprūpes centros.

Liepājas Tirgotāju asociācijai - viens gads

Vakar Liepājas Tirgotāju asociācija atzīmēja savas pastāvēšanas pirmo gadadienu. To nodibināja tieši pirms gada Grobiņā semināra laikā, uz kuru bija uzaicināti gan Liepājas, gan rajona veikalnieki un viesi no Latvijas Tirgotāju asociācijas. Par priekšsēdētāju ievēlēja Valdi Rašmani un šajā organizācijā iestājās trīspadsmit biedri. Tagad viņu jau ir sešdesmit - puse ir no rajona, puse no Liepājas. Liepājas Tirgotāju asociācija saviem biedriem sniedz regulāru praktisko palīdzību un piedalās dažādu likumprojektu pilnveidošanā, iesniedzot savus priekšlikumus. Pirmās dzimšanas dienas balle gan notiks nākamnedēļ sestdien.

Policisti spēlē basketbolu

Vakar 8.skolas sporta zālē notika basketbola sacensības, kurās piedalījās Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki. Bija izveidotas vairākas komandas - Ceļu policijas, Aizputes iecirkņa un citas. Marta beigās Rīgā gaidāms basketbola turnīrs, kurā piedalīsies komandas no visu rajonu policijas pārvaldēm. Uz turnīru brauks arī liepājnieku izlase, bet aprīlī kārtības sargi sāks gatavoties volejbola sacensībām.