Kurzemes Vārds

20:26 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ne jau suņi, bet saimnieki jāved pie prāta

Daiga Mikuļska

Beidzies Municipālās policijas un uzņēmuma "Tari" klaiņojošo dzīvnieku ķeršanas brigādes kopējs reids, kura laikā īpašu vērību pievērsa klaiņojošajiem, bez saimnieka uzraudzības atstātajiem suņiem. Trīs dienu laikā agrās rīta stundās apsekoja visu trīs MP iecirkņu teritorijas. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Municipālās policijas priekšnieka vietnieks Normunds Dīķis, visnepatīkamākā situācija esot vērojama Karostas un Tosmares rajonā. Tur pa ielām klīstot tiešām lieli un pamesti suņi. No četriem reida laikā nošautajiem dzīvniekiem trīs likvidēti Karostā, viens jūrmalas parkā. Šo dienu laikā protokoli par dzīvnieku turēšanas noteikumu neievērošanu sastādīti vairāk kā desmit saimniekiem. Vairāk kā trīsdesmit neapzinīgajiem izteikti brīdinājumi. N.Dīķis uzskata, ka šī reida galvenais mērķis bijis vest pie prāta tieši suņu saimniekus, ne jau pašus četrkājainos. Un ne jau šaušana pa labi un kreisi ir policistu galvenais pienākums. Ar klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu ikdienā nodarbojas "Tari" brigāde, kas kārtībniekus sauc palīgos tad, kad ar parastajiem instrumentiem suni noķert nav iespējams. Šaut var arī tikai tajās vietās, kur un kad tas neapdraud cilvēkus. Ne jau centrā vai dzīvojamo māju rajonos.

Ļoti daudzi liepājnieki diemžēl piekopj tādu taktiku, ka no rīta pamožoties paver dzīvokļa durvis, izlaiž savu mīļoto Džeri vai Tuziku izskrieties un pēc laiciņa atkal sagaida viņu mājās, lai pēc tam pats dotos uz darbu. Un ne jau tikai tā rīkojas neapzinīgie suņu turētāji. Jūrmalas parks rīta un vakara stundās ir pārvērties par īstu suņudromu, kur iziet pastaigāties vai skriet ir patiesi bīstami. Tur reti kurš savu mīluli ved pavadā. Taču tas nozīmē, ka tiek pārkāpti Liepājas Administratīvās atbildības noteikumi, kuru 2.20 punkts paredz, ka suņu palaišana bez pavadas, vadāšana bez uzpurņa vai pieļaušana, ka tie piemēslo zālienus un citas sabiedriskas vietas, ir administratīvi sodāms pārkāpums. Tāpat kā suņu izvešana pastaigā pludmales teritorijā. Par šiem pārkāpumiem ir paredzēts 5 līdz 50 latus liels naudas sods.

"Tari" vīriem ne reizi vien ir nācies saskarties ar visai, jāsaka, dīvainu cilvēku attieksmi pret viņu darbu. Ir bijis, ka no rīta Pētertirgus skārņos noķerts klejojošs suns, bet, kad to ved ārā, ķērājus pavada ne tikai lamas un gānīšanās, bet pārdevējas viņus pat cenšas iespaidot fiziski, lai tikai atbrīvotu "mazo, nelaimīgo sunīti". Katrs suns, kurš ir bez saimnieka un kuram nav kakla siksna ar žetona numuru, tiek uzskatīts par klaiņojošu.