Kurzemes Vārds

19:59 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

AKTUĀLI

Zaimošana

Pagājušajā nedēļā ar krāsu aplēja pieminekli Centrālkapos padomju represiju upuriem. Vakar to pašu izdarīja Centrālkapos padomju ģenerāļa Dedajeva atdusas vietā.

Es negribu izteikt minējumus, vai tas bija vienu roku darbs, vai arī katru no šiem noziegumiem izdarīja citi, pretēju uzskatu paudēji. Tā ir policijas darīšana, un jādomā, ka policija atradīs neģēļus, lai ātrāk beigtos visas runas, un ka tie saņems pienācīgu sodu, lai citiem vairs neceltos rokas šādām nejēdzībām. Jo tikai tā - par nejēdzību var nosaukt barbaru izdarības.

Var nesaprast to desmitiem tūkstošu cilvēku ciešanas, kuriem nācās izstaigāt sāpju ceļus padomju koncentrācijas nometnēs un Sibīrijas mūža mežos, un var nepatikt, ka piemiņas vietas tiek saglabātas tiem, kuri šeit nesaukti ienāca ar uguni un zobenu. Taču apgānīt šīs ciešanas un šo atdusu, kapus izmantot par savas nepatikas izrādīšanu vai savstarpēju attiecību kārtošanu ir zemiski. Vienalga, vai tie bija vandalisma akti pirms gadiem Līvas kapos, kad sagāza ebreju kapu pieminekļus, vai leģionāru atdusas vietu spridzināšana Kurzemē astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijā.

Ja šie neģēļi tādā veidā grib parādīt sevis pašu un savu domubiedru nozīmību, lomu un varu, tad tas ir dumji. Jo zaimošana nav cieņā ne kādā tautā, ne kādā sabiedrības daļā, vai arī tā simpatizētu aizgājušajai padomju varai, vai būtu Latvijas neatkarības kvēla atbalstītāja. Tieši tāpēc arī neveiksmei lemti izrādītos citi mērķi, ja tādi būtu, piemēram, naida kurināšana. Vai arī Latvijas krāsošana tumšās krāsās pasaules acīs, parādot, cik barbariski šeit izturas pret piemiņu. Uz tik lētu āķi neviens vairs neuzķeras.

Varbūt tomēr ļausim mierīgi dusēt šajā zemē tiem, kuri šeit guldīti, jo viņi taču vairs pastāvēt par sevi nevar. Un arī kaitēt nevienam vairs nevar.