Kurzemes Vārds

15:33 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Sarunas par iespējamo prāmja satiksmi

Rīt domes Ārējo sakaru daļas vadītājs Gunārs Ansiņš un izpilddirektora vietniece Anda Jansone piedalīsies Baltijas pilsētu savienības sanāksmē, kas šoreiz notiek Stokholmā. Liepāja šīs savienības locekle ir jau kopš 1993.gada. Šajā reizē sanāksmes galvenais darbakārtības punkts ir jaunas komisijas "Bizness un ekonomika" dibināšana un tās nākotnes plānu apspriešana. Liepājniekiem bez šā mērķa ir vēl viens - satikties ar māsupilsētas Nineshamnas pārstāvjiem, lai apspriestos par pasažieru prāmja līnijas atklāšanu starp Liepāju un Nineshamnu. Lai šādu līniju varētu nodibināt, vispirms ir jāvienojas abām pašvaldībām, pēc tam nākamais solis būs meklēt rēdereju, kas varētu īstenot šo plānu. Pēc Ansiņa kunga domām, šādu satiksmes līniju varētu uzturēt pavisam neliels prāmis. Marta otrajā pusē Liepājā gaidāmi zviedru pilsētas Karlshamnas ostas pārstāvji, ar kuriem tiks pārruāts kravu plūsmas izpētes projeka pieteikums Eiropas savienības programmai INTERREG.

Nomnieki nav apmierināti ar nodokļu pieaugumu

Kā pastāstīja SEZ pārvaldes projekta vadītāja vietnieks Gunārs Kazeks, ostā strādājošo firmu uzņēmēji ir ļoti satraukti un pat sašutuši par to, ka šogad viņiem jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis, kas ir daudzreiz lielāks, nekā pērn iekasētie īpašuma un zemes nodokļi, no kuriem pēdējo turklāt pašvaldībai bija tiesības samazināt. Arī SEZ pārvalde neesot ieinteresēta radīt apstākļus, kad investori paliek bez naudas līdzekļiem un neko vairs nespēj ieguldīt ostas attīstībā. Tāpēc Ostas nomnieku asociācijā un arī SEZ pārvaldē pašreiz izstrādā priekšlikumus, kā rīkoties, lai nodokļu nastu atvieglotu un tā nekļūtu firmām nospiedoša. Jau šoceturtdien noformulētie priekšlikumi tikšot nogādāti Pilsētas domē, lai ar tiem varētu iepazīties deputāti.

Būs dabasgāze

Dabasgāzes cauruļvadu tīkla paplašināšana pilsētas centrā sākās vēl pērnā gada beigās. Tas bija iespējams tādēļ, ka sāka apgūt akciju sabiedrības "Latvijas gāze" ārvalstu akcionāru kapitālu. Šajās dienās celtnieki atsāka darbus - izveidoja Lielās ielas pāreju netālu no Pedagoģiskā institūta. Līgums par ielas seguma atjaunošanu noslēgts ar Labiekārtošanas sabiedrību. Darbu nākamais posms - cauruļu ierīkošana gazificējamajās mājās.

Atvieno radiatorus

Vakar vairumam namu pārvalžu bija ko ziņot par nedēļas uzdevuma izpildi, atvienojot siltumu nemaksātāju dzīvokļos. Uzskata, ka labi strādāts "Kurzemniekā" - nedēļas gaitā tā darbinieki atvienojuši radiatorus sešos dzīvokļos: divos Strazdu ielā 14 un četros - O.Kalpaka ielā 101. No tiem vislielākais parāds "Liepājas siltumam", attiecīgi 631 lats un 589 lati, bija pirmajam un trešajam dzīvoklim O.Kalpaka ielā 101. Kā vakar ziņoja namu pārvaldniece B.Rence, atvienošanas darbus turpina.

Par politiku visā tās daudzkrāsainībā

Vakar ar mūsu pilsētas izglītības un kultūras darbiniekiem tikās politoloģe Ilze Ostrovska. Zinību biedrības Liepājas nodaļa bija sarīkojusi lekciju "Latvijas politiskā palete", kuras dalībnieki runāja par politiku filozofiskā aspektā, par partijām, arī par realitāti un perspektīvu.

Augstskolā jauna programma - tūrisma menedžments

Liepāja jau sen gaida tūristu pieplūdumu. Nupat pilsēta sākusi tam arī nopietni gatavoties. Šoruden pirmo reizi Pedagoģiskajā augstskolā sāksies jauna studiju programma "Tūrisma menedžments". Šās specialitātes beidzēji iegūs tūrisma menedžera un gida kvalifikāciju. Praktiskās nodarbības, kurām paredzēts veltīt lielu vērību, tiks organizētas sadarbībā ar Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroju, arī ar tūrisma firmām. Tūrisma menedžmenta studenti apgūs zināšanas ekonomikā, vēsturē, ģeogrāfijā, psiholoģijā, svešvalodās un mārketingā.

Bija labi gribēts

Ar lielu prieku Invalīdu biedrības biedri uzņēma ziņu, ka firma "Vision Express" viņiem dāvina briļļu stiklus. 386 no tiem tika atdoti biedrības Liepājas nodaļai. Cilvēki gāja pie ārstiem, nesa uz Invalīdu biedrības Liepājas nodaļu receptes, bet... cerētā iepriecinājuma vietā nācās saņemt atteikumu. Kāpēc? Kā pastāstīja Invalīdu biedrības Liepājas nodaļas priekšsēdētājs Kārlis Gulbis, viņam nācies atvainoties daudziem cilvēkiem, jo atsūtītajiem stikliem lielākoties nav tādu dioptriju, kādas nepieciešamas invalīdu biedrības biedriem. Divas trešdaļas no visa sūtījuma tāpēc nāksies vest atpakaļ uz Rīgu. Firma jau labi gribēja, viņš teica, žēl, ka iecere neizdevās.

Tikšanās ar Svētā Gregora skolu

Svētdien interesants pasākums notika Liepājas Lutera draudzē. Pie tās viesos bija ieradušies Saldus Svētā Gregora kristīgās kalpošanas skolas audzēkņi sava direktora Jāņa Bitāna vadībā. Pēc dievkalpojuma, kuru pirmoreiz, atgriezies no mācībām Amerikā, atkal vadīja draudzes mācītājs Juris Uļģis un kurā sprediķoja viesmācītājs Jānis Bitāns, Svētdienas skolas audzēkņi un pārējie interesenti sapulcējās draudzes namā. Tur viesi iepazīstināja ar Svētā Gregora skolas specifiku, tās metodēm draudžu darbinieku sagatavošanā, notika garīgas pārrunas un kopējas lūgšanas.

Lems par Lejaskurzemes Slimokases attīstības plānu

Šodien Centrālajā slimnīcā pulcējas Lejaskurzemes Slimokases darba grupa, lai runātu par jaunveidojamās Lejaskurzemes Slimokases perspektīvās attīstības plānu. Prasību jau iesniegtajiem dokumentiem pievienot šo plānu izteikusi Valsts slimokase, tāpēc darba grupai ir jāmin konkrēti pasākumi, kas tiks veikti līdz ar jaunās slimokases izveidošanu, jo nevienam nav noslēpums, ka līdzekļi jāizlieto ekonomiski un šis ekonomiskais faktors būs noteicošais, vai Valsts slimokase atbalstīs Lejaskurzemes Slimokases veidošanu. Savukārt rīt domē tiksies trīs pašvaldību - Liepājas pilsētas, rajona un Saldus - vadītāji, kas ir jaunās slimokases veidotāji, lai vienotos par to, uz kā bāzes veidot jauno slimokasi. Pašlaik ir panākta vienošanās, ka tā atradīsies Liepājā, taču vēl ir jāvienojas, vai to veidos uz pilsētas, vai rajona tagadējās slimokases bāzes. Dibinātājiem būs arī jāvienojas par to, kas būs jaunās struktūras direktors.

Skolēni atrod dzirdīgas ausis

Tas, ka skolas nav bagātas, ka tām daudz kā trūkst, lai varētu pilnībā izvērst savas ieceres, ir skaidrs arī mācību iestāžu audzēkņiem. Un 1.vidusskolas 10.b klases skolnieces Evita Kaire, Ilze Skrodele un Sintija Kraševska Projektu nedēļas ietvaros, strādājot pie tēmas "Kā piesaistīt skolai līdzekļus un sponsorus", atrada arī skolu vajadzības uzklausošas ausis. Meitenes gāja uz vairākām iestādēm un uzņēmumiem. "Liepājas metalurgs", piemēram, skolai uzdāvināja radiomezglu. Līdz ar to varēs īstenot kādu skolēnu ieceri - veidot savus radioraidījumus.

Zviedru majores Bībeles stundas

Visu pagājušās nedēļas nogali Pestīšanas armijas Liepājas korpusā notika intensīvi pasākumi. Viesos bija ieradusies Zviedrijas Pestīšanas armijas majore Ullamaia Astvīkena. Viņa Pestīšanas armijas darbiniekiem un kareivjiem vadīja Bībeles studijas. Sestdien viņas vadībā notika arī nodarbība Svētdienas skolas skolotājiem, bet vakarā viņa piedalījās jauniešu pasākumā. Svētdien viešņa vadīja dievkalpojumu, kurā īpaši akcentēja tēmu par Kristus salīdzināšanas darbu.

Gaidas pošas dzimšanas dienai

15.martā apritēs 76 gadi, kopš Latvijā izveidota gaidu organizācija. Šim notikumam par godu sestdien un svētdien notiks plaši Ozolzemes novada gaidu un skautu svētki Annas draudzē, uz kuriem tiek aicināti visi 150 šo organizāciju dalībnieki. Sestdien baznīcas dārzā paredzētas rotaļas, dažādas sacensības, arī ar tūrisma elementiem. Svētdien Svētās Annas baznīcā notiks dievkalpojums, pēc tā - gaidu un skautu gājiens uz draudzes namu, tur pulksten 13 būs pirmās Latvijā izdotās gaidu un skautu rokasgrāmatas prezentācija un izsole, kā arī bērnu limonādes "Mežezers" prezentācija. Šis dzēriens izveidots par godu gaidāmajai gaidu un skautu lielajai šīsvasaras nometnei "Mežezers".

Iesniegs metodiku

Īrnieku biedrība risināja jautājumu, kādēļ par apkuri janvāra 31 dienā un februāra 28 dienās nācās maksāt vienādi. To jautāja akciju sabiedrībai "Liepājas siltums". Pēc neoficiālām ziņām, attiecīgā metodika ņem vērā mēneša vidējo garumu, kas ir 30,5 dienas. Kad būs saņemta pilna atbilde, laikraksts ar to iepazīstinās lasītājus.

Uzsāk darbu "Liepājas metalurga" jaunā preses sekretāre

Kopš pagājušās nedēļas preses sekretāra amatā akciju sabiedrībā "Liepājas metalurgs" darbu uzsākusi Laila Millere. Šos pienākumus viņai uzticēts veikt konkursa kārtībā, un, pēc neoficiālas informācijas, uz preses sekretāra amatu kārojuši četri pretendenti. Lailas Milleres iepriekšējā darba vieta bija Latvijas Kultūras ministrija, kur viņa strādāja par kultūras inspektori, bet pirms tam bija žurnāliste Latvijas radio. Laila Millere lūdza liepājniekiem pavēstīt savu darba tālruni 3455056, jo viņa iecerējusi sadarboties ne tikai ar presi, bet arī ar cilvēkiem, kas nav saistīti ar masu saziņas līdzekļiem un kas vēlas iegūt informāciju par uzņēmumu.

Maestro ievieš mēģinājumus katrā svētdienā

Sekojot radošā kolektīva darbībai, rajona skolotāju kora "Lira" diriģents Valdis Vikmanis nācis pie atziņas, ka dziedāšanas mēģinājumi mūsdienās vislabāk apmeklēti ir un rentējas tieši svētdienās. Tāpēc viņš paziņoja, ka, gatavojoties atskaites koncertam, kas paredzēts aprīlī, saviem koristiem svētdienās vairs atpūtu nedošot. Mēģinājumi sāksies pulksten 10 Mūzikas koledžā un to programmā būs tikai Dziesmu svētku repertuāra dziesmas.