Kurzemes Vārds

15:40 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Deputāti pieprasa izpilddirektora pārskatu

SARMĪTE PUJĒNA

Rīt domes sēdes darbakārtības pēdējais punkts ir izpilddirektora Aivara Priedola pārskats par padarīto. No neoficiāliem avotiem kļuvis zināms, ka atsevišķi deputāti gatavojas pieprasīt balsojumu par neuzticības izteikšanu izpilddirektoram. "Kurzemes Vārds" lūdza deputātus komentēt šo ziņu un izteikt savu vērtējumu izpilddirektora padarītajam gada laikā.

Guntis Dambergs: - Rakstveidā šādu informāciju par iespējamu neuzticības izteikšanu Aivaram Priedolam neesmu saņēmis. Lai ko tādu darītu, ir jābūt argumentācijai. Tajā komitejā, kurā darbojos es, ne reizi nav izskanējusi doma, ka Priedolam būtu jāizsaka neuzticība. Tas ir pietiekami nopietns jautājums, lai vispirms to izskatītu komitejā. Mana līdzšinējā sadarbība ar izpilddirektoru ir bijusi konstruktīva, produktīva, un es augstu vērtēju tās profesionālās iemaņas, pieredzi un kontaktus ar dažādām amatpersonām, kas ir Aivaram Priedolam. Es uzskatu par nepamatotām pretenzijas, kas pret viņu tiek izvirzītas.

Aldis Fromanis: - Izpilddirektora, tāpat kā jebkura deputāta, sistemātisks pārskats par savu darbu ir objektīva nepieciešamība. Būtu naivi domāt, ka Priedols (tāpat kā Fromanis) ir tas, kurš nekad nekļūdās. Taču es vispirms noklausīšos pārskatu. Sāksim ar to...

Aivars Jurkovskis: - Izpilddirektoram jebkurā gadījumā jāatskaitās. Taču nesaistot to ar, manuprāt, ļoti nepamatotajām pretenzijām pret izpilddirektoru un ažiotāžu, ko izvērš "Liepājas siltums".

Tālivaldis Vēsmiņš: - Neesmu dzirdējis, ka kāds gatavotos izteikt Priedolam neuzticību. Runājot par izpilddirektora pārskatu - tas ir ļoti vajadzīgs, un ir pilnīgi normāli to prasīt. Es pats domāju, ka šā gada laikā ar viņu saistītās cerības izpilddirektors ir attaisnojis un ka domes lēmumus Priedols ir pildījis pēc labākās sirdsapziņas.

Gundars Bojārs: - Lai izvērtētu izpilddirektora darbu, būtu vajadzīga garāka saruna. Ja paskatās pašreizējo domes struktūru un pienākumus, kādi ir izpilddirektoram, tad nekādi lielie pienākumi jau viņam nav, un faktiski Priedols ir izdarījis daudz vairāk nekā paredzēts. Tas viss būtu jāpārskata. Taču pirms atskaites es negribētu vairāk neko teikt.

Aivars Prūsis: - Tagad man grūti vērtēt izpilddirektora darbu. Rīt noklausīsimies pārskatu, un tad jau redzēs...

Aija Barča: - Izpilddirektora darbu varēšu novērtēt tikai pēc tam, kad dzirdēšu viņa pārskatu. Pašreizējais domes nolikums atšķiras no tā, ko reāli dara amatpersonas. Ceru, ka mums būs iespēja uzdot Priedola kungam jautājumus, tad arī novērtēšu viņa darbu.

Aļģirds Šlaits: - Dažs uzskata, ka Aivars Priedols daudz laika veltī pilsētas problēmām. Diendienā viņam blakus esot, viņa pakļautībā strādājot, esmu secinājis, ka izpilddirektors varētu veltīt vairāk laika pilsētas problēmām. Cik daudz viņš ar to nodarbojas, lai tas paliek uz izpilddirektora sirdsapziņas. Pagaidām Priedola pārskats rakstveidā deputātiem nav iesniegts, acīmredzot top lielā steigā. Esmu dzirdējis, ka to gatavo ne tikai izpilddirektors viens pats, bet daudzi cilvēki... Kad deputāti būs dzirdējuši pārskatu, uzdevuši jautājumus un devuši savu novērtējumu, tad lai domes priekšsēdētājs pieņem atbilstošu lēmumu, jo viņš ir darba devējs, un kādu pieņemt vai atlaist ir viņa kompetencē.