Kurzemes Vārds

15:19 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tā domā liepājnieki

"Valdīšanas ceturtdaļa" liepājnieku skatījumā

SARMĪTE PUJĒNAS teksts,

Šajās dienās "Kurzemes Vārdā" var izlasīt Pilsētas domes "valdīšanas ceturtdaļas kopsavilkumu" domes vadītāju skatījumā. Bet kāds ir liepājnieku viedoklis? Kādu "atzīmi" liepājnieki liktu deputātiem un pašvaldības vadītājiem par pirmo darba gadu?

Solvita, strādā Starptautiskās sadarbības centrā:

- Godīgi sakot, man ir viens pīpis. Mani nemaz neinteresē, kas ir pie varas. Es samierinos un pieņemu jebkurus, vai tie ir komunisti, vai citi, jo viena pati es neko nevaru ietekmēt. Es dzīvoju, man ir ko ēst, man ir ko ģērbt mugurā, un ar to man pietiek.

Zaiga un Indra, neklātienes studentes no Liepājas rajona:

- Pilsētas centrs ir sakoptāks - ietves bruģētas, flīzītes izliktas, koki apkopti... Jūt lielāku rosību... Lūk, ekskavators kaut ko rok, tātad taisa, labo. Nav vienaldzības... Esmu pievērsusi uzmanību apstādījumiem. Ja kādreiz par Liepāju bija visai drūms iespaids, tad tagad tā nav... Tirgus rajons izmainījies, sakopts.

Arnolds Upmalis, Liepājas pensionāru līderis:

- Domē ir jauni cilvēki, un viņi strādā pozitīvi. Bet viņi skatās pa diezgan šauru lodziņu - lielākoties tikai biznesa jautājumi, bet izglītība, medicīna, sociālā sfēra paliek nopakaļus. Tiesa gan, šī valdība pirmo reizi atrada par iespējamu pensionāriem, kas vecāki par astoņdesmit gadiem, uz Ziemassvētkiem tomēr pa desmit latiem pielikt. Mēs, pensionāri, ceram, ka varbūt tas maciņš paliks biezāks un šogad atkal atcerēsies mūs.

Inta Bunka, skolotāja:

- Grūti pateikt. It kā jau dara vairāk, bet vai parastam ikdienas cilvēciņam ir labāk? Man liekas, ka ne. Es strādāju skolā, un šajā jomā nekas nav darīts. Varbūt pat kļuvis sliktāk.

Velta Dilēviča, pārdevēja konsultante:

- Vispār es deputātus vērtēju kā tādus lielus komiķus, bet pašvaldībā nav tik traki. Drusciņ tās lietas ir izkustinātas un pavirzītas - kaut vai Speciālā ekonomiskā zona. Nu, ja vajadzētu likt atzīmi no viens līdz pieci, tad es četri ar mīnusu ieliktu.

Eduards, sētnieks:

- Maz lasu avīzes, tāpēc maz ko zinu, kas notiek pilsētā. Strādāju, un viss. Darbu pats atradu.

Uldis Ozols, folkmūziķis:

- Kaut kas jau uz priekšu virzās, uz labo pusi vēršas.

Vija, pārdevēja:

- Man ir grūti spriest. Es nedzīvoju daudzdzīvokļu mājā, man ir personīgā māja, līdz ar to atkrīt visas tās problēmas, tas tirgus, kas ir jauno māju iedzīvotājiem. Nu, ja šito, un šito un vēl to (rāda uz Lielās ielas namiem) uzpucētu, tad jau būtu normāli.

Aleksejs:

- Malači! Strādā, priecē. Pilsēta kļuvusi tīrāka. Man nekādu pretenziju nav, jo mani personīgi tas maz skar.

Andris Līguts, mūziķis:

- Man liekas, ka kaut ko viņi dara, bet vai viņi dara līdz galam? Nezinu... Ja katrs izdarīs līdz galam to, ko ir iesācis, tad jau kaut ko izdarīs. Šitie vīri nav ne glupi, ne stulbi, un, ja viņi gribēs, tad izdarīs.