Kurzemes Vārds

14:34 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

RUCAVĀ

Nozog mežu un pazūd kā miglā

Valsts meža zādzība konstatēta Rucavas mežniecības Sārmatas apgaitas 211. un 179. kvartālā.

Kā pastāstīja aplaupītās apgaitas mežsargs Andris Skrebs, pārkāpumu viņš pamanījis februāra beigās un bijis šokēts. Par redzēto tūlīt informējis valsts policiju, kuras darbinieki nekavējoties ieradušies notikuma vietā. Zagļi, kā viņš domājot, bija apgādājušies ar jaudīgiem motorzāģiem un stumbru izvešanas mūsdienīgu tehniku, kādas pagasta iedzīvotāju rīcībā nav. Strādājot ar tādu modernu bruņojumu, trīsdesmit kubikmetrus varot piesavināties pusdienas laikā. Turklāt viņi rīkojušies kā barbari. Nocirstas visskaistākās priedes. Paņemti tikai resnie stumbri, bet zari un galotnes atstātas turpat zemē. Zaudējumi esot ievērojami. 179.kvartālā aizvesti apmēram 30 kubikmetri koksnes, bet 211. - ap seši.

Skreba kungs sacīja, ka pārinodarījumu valsts un arī pašvaldības mežiem nodarījuši zagļi, kas lieliski pārzina teritoriju, jo piebraukuši un kokus izcirtuši tikai gar stigu. Iespējams, ka viņi izsekojuši, kur tai brīdī atrodas mežsargs, jo viņa dzīvoklī vairākkārt atskanējuši savādi telefonzvani un nezināmi ļaudis interesējušies, kur mežsargs aizbraucis un kad sagaidāms mājās.

Liepājas virsmežzinis Viktors Šķērsts, komentējot Rucavā notikušo, atzina, ka mežu patvarīga ciršana nav nekāds jaunums un šogad jau līdzīgi gadījumi reģistrēti gan Priekules, gan Nīcas mežniecībās. Virsmežniecībā redakciju informēja, ka pērn par dažādiem meža izmantošanas noteikumu pārkāpumiem sastādīti 73 protokoli. Pārkāpumu dēļ nodarīti zaudējumi 48 tūkstošu latu vērtībā. Vainīgos agrāk vai vēlāk tomēr noskaidro.