Kurzemes Vārds

16:46 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sajūsmināja bērnu spēļu nodaļa

Kristīne Pastore

Divu nedēļu praksē Zviedrijā, Gēteborgā, bija mūsu Medicīnas skolas audzēknes Inese Žulpa un Mārīte Spuntele. Kopā ar viņām bija arī skolas direktore Gunvalda Pacunska un medicīnas māsa un pasniedzēja Gunta Bēta. Pēc atgriešanās radies secinājums, ka ir pilnīgi radikāli jāmaina attieksme pret slimniekiem. Kā sacīja G. Pacunska, katram cilvēkam, lai cik viņš būtu slims, vecs un nespējīgs, ir tiesības uz normālu, cilvēcisku attieksmi un aprūpi.

Liepājnieces sajūsmināja bērnu spēļu nodaļa, kurā visu dienu strādā vairāki spēļu pedagogi. G.Pacunska sacīja, ka zviedru kolēģi būtu ar mieru kaut ko līdzīgu iekārtot arī mūsu slimnīcā.

Jau marta beigās uz Gēteborgu dosies nākamā Medicīnas skolas pasniedzēju un audzēkņu grupa, bet maijā zviedru kolēģi ieradīsies Liepājā.

Līdzās šim projektam jau maijā jāsāk darbs kādā citā - par bērnu invalīdu rehabilitāciju. Tā ietvaros Medicīnas skolā ir paredzēts izveidot bērnu invalīdu rehabilitācijas centru. Šo projektu finansēs Orgritas Svētās Annas baznīcas draudze, tāpēc līdz maijam ir jābūt gatavam visam informatīvajam materiālam par to, cik Liepājā un rajonā ir bērnu, kam vajadzīga šāda veida palīdzība un kāds aprīkojums būtu nepieciešams. Tāpēc drīzumā pie bērnu invalīdu vecākiem ieradīsies Medicīnas skolas studenti, lai veidotu datu bāzi par šiem bērniem. G.Pacunska aicināja vecākus nebaidīties, ka notiek kāda krāpšana: studenti uzrādīs personu apliecinošu dokumentu - studenta apliecību.