Kurzemes Vārds

10:41 Trešdiena, 20. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Skolēni pēta ekoloģiju Karostā

DAINA MEISTERE

"Vai jūs zināt, kas ir ekoloģija?", "Vai Karostā gaiss ir tik tīrs, ka droši var elpot?", "Ko jūs domājat par peldēšanos Baltijas jūrā un kas, jūsuprāt, ir klonēšana?" Tā ir tikai daļa no jautājumiem, kurus 3.pamatskolas devīto klašu audzēkņi uzdeva Karostas iedzīvotājiem. Katra no četrām klasēm aptaujāja ap divus simtus dažāda vecuma cilvēku. Atklājās, ka Karostas iedzīvotāji savu rajonu mīl, uzskata, ka tur ir samērā tīrāks gaiss nekā vietās, kur strādā rūpnīcas, ka viņi labprāt peldas Baltijas jūrā, kaut arī ūdeni varētu vēlēties daudz tīrāku. Vismazākā sajēga un vēlēšanās iesaistīties diskusijās bija par klonēšanas tiesisko un morāli ētisko būtību.

Aptauja bija viens posms nopietnajā sava rajona izpētes darbā. Skolēni devās pie speciālistiem - Reģionālās vides pārvaldes direktora L.Zeļenska, ciemojās arī pie meteorologiem, bija vietās, kur ūdeni filtrē, kur dzeramo ūdeni uzglabā, apskatīja vecā ūdenstorņa arhitektūru, ņēma augsnes paraugus, tikās ar Karostas apgaitas mežsargu Genadiju Apenu. Par Karostas arhitektūru bērniem stāstīja valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspektors Gunārs Silakaktiņš.

Apkopot šos datus skolēniem palīdzēja ģeogrāfijas skolotāja Izabella Žukova. Ar interesantajiem novērojumiem devītklasnieki iepazīstināja arī jaunāko klašu skolēnus. Pētījumu iecerēts apkopot un ar to iepazīstināt arī pilsētas domniekus. Tā kā devītās klases skolēni šopavasar atvadīsies no 3.pamatskolas, tad viņi cer, ka iesākto turpinās jaunākie skolasbiedri.