Kurzemes Vārds

18:23 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Vien svešām spalvām rotāties

Pārsteidzošā galda tenisa sensācija, kuru pagājušās nedēļas nogalē izraisīja krieviete Natālija Kļimānova, ļaujot mūsu pilsētai lepoties ar divām zelta medaļām pingpiongā, nevilšus vedina uz pārdomām par panākumu tendencēm Liepājas sportā.

Sportistu migrācija it kā notiek visā plašajā pasaulē un tajā ieinteresēti gan paši atlēti, kas cer uz labvēlīgākiem apstākļiem, lai tiktu pie panākumiem, gan valstis, kas ar sportisko uzvaru palīdzību vēlas celt savu prestižu. Ar lielākiem vai mazākiem skandāliem baltkrieviete Ludmila Naražiļenko pirms pāris gadiem kļuva par Enkvistu, lai atnestu Zviedrijai zelta medaļu olimpiskajās spēlēs barjerskriešanā, pasaules rekordists 800 metru skrējienā kenijietis Vilsons Kipkeiters cīņā par Dānijas pavalstniecību pat atteicās no starta olimpiskajās spēlēs. Latvieši Gundars Vētra un Igors Miglinieks uz personiskās profesionālās karjeras virsotnēm gāja vieglāko NVS basketbola izlases ceļu, par tautiešiem daudz nebēdājot, bet Elektrēnos dzimušais Darjus Kasparaitis spēlē hokeju zem Krievijas karoga, un leiši viņam reizēm jūt līdzi vairāk nekā tīrasiņu savējiem.

Tātad - ar retiem izņēmumiem nav tādu valstu, kas atteiktos no savaņģotas vai apstākļu sakritības rezultātā rokās iekritušas sporta slavenības, un tāpēc varam priecāties par tagad mūspusē dzīvojošo pingponga zvaigzni, kas nu tikai nesīs Liepājai medaļas. Droši vien to pašu centīsies darīt ar lietuviešu kājbumbas viduvējībām pastiprinātā "Liepājas metalurga" futbola komanda un bez Rīgas papildspēkiem iztikt nevarošā "Baltika/Kaija" basketbola vienība. Taču Liepājas atšķirība no minētajiem piemēriem ir tā, ka cituviet šīs zvaigznes ir papildinājums esošajām, bet mūsu pilsētai vairs tikpat kā nav savu personību, kas liktu runāt par Liepāju kā sporta kadru kalvi kaut vai Latvijas mērogā.

Tādēļ arvien akūtāk acīs duras fakts, ka Liepājas sporta panākumi un eksistence visbiežāk atkarīga no svešu zemju vai pilsētu otršķirīgiem pārpalikumiem vai fatālām nejaušībām. Diemžēl...