Kurzemes Vārds

15:09 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pensionāru dome godina jubilārus

LĪVIJA LEINE

Vakar notika pavisam neparasta, kā jokojot teica pats Pensionāru federācijas Liepājas apvienības domes priekšēdētājs Arnolds Upmalis, domes "ārkārtas" sēde. Par tādu no pavisam ikdienišķas tā kļuva kādas jaukas sakritības dēļ. Tās ievadā tika godināti divi jubilāri, pensionāru domnieki - Upmaļa kungs, kuram septiņdesmitā dzimšanas diena bija 8.martā, un Leontīne Ruhmane, kurai apaļās jubilejas datums bija vakar.

Abu mūži bijuši saistīti ar sportu - Upmaļa kunga dzīve atdota Liepājas pilsētas sporta dzīvei, Ruhmanes kundzes - rajona. Līdzīga ir abu uzņēmība un nerimtība arī tagad, pēc pašu brīvas gribas uzņemoties darīt tik vajadzīgo un tik nepateicīgo pensionāru domnieka darbu. Un, vērojot, kā viņi to dara, cik daudz no savas dzīves atdod citu labā, liekas, viņos vēl joprojām dzīvs sportiskais azarts. Jo tikai ar tādu var nenogurt, cīkstoties ar augstiem amatvīriem par pensionāru dzīves uzlabošanu, regulāri rakstot vēstules uz Saeimu, Ministru kabinetu un citām augstām iestādēm, lai atgādinātu par veco cilvēku problēmām un ieteiktu īstāko risinājumu, tikai ar tādu nerimstošu azartu var atkal un atkal rīkot Kurzemes pensionāru sadziedāšanās svētkus, vasaras izbraukumus zaļumos. Arnolda Upmaļa veikumu sabiedriskajā darbā augstu novērtējusi arī Latvijas valsts, apbalvodama ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi.

Bet vakar neviens no viņiem neizskatījās ne saguris, ne neapmierināts ar dzīvi. Un, kā sacīja Upmaļa kungs, vēl ir daudz ko darīt, tāpēc gadus skaitīt nav laika.