Kurzemes Vārds

23:09 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pie mums ciemos - Klaipēdas kultūras darbinieki

INDRA IMBOVICA

Vakar Liepājā ciemojās mūsu māsaspilsētas Klaipēdas kultūras darbinieku delegācija ar Kultūras nodaļas vadītāju Nijoli Lauzikieni priekšgalā. Šī darba vizīte notika draudzības un sadarbības līguma ietvaros. Atcerēsimies, ka aizvadītajā rudenī Klaipēdā ar plašu izstādi viesojās Liepājas Mākslinieku līga.

Rīta pusē klaipēdieši apmeklēja 8.pamatskolas lietuviešu klašu audzēkņus un skolotājus, tad devās uz Latviešu biedrības namu, kur tikās ar mūsu kultūras dzīves vadītājiem viņu radošajā seminārā, bet direktore Vita Rozenberga iepazīstināja ar namu un tajā notiekošo. Pēc tam ciemiņi sadalījās pa savām interešu sfērām. Klaipēdas drāmas teātra galvenais režisors Povils Gaidis un direktore Rūta Korkuziene devās uz Liepājas teātri, Mazās Lietuvas vēstures muzeja etnogrāfiskās nodaļas vadītāja Lūcija Gineikiene ciemojās pie mūsu muzejniekiem, kaimiņpilsētas bibliotēkas direktora vietniece Eugēnija Koveckiene tikās ar Centrālās zinātniskās bibliotēkas speciālistiem.

Klaipēdas kultūras darbinieki nebija ieradušies, lai tikai iepazītos ar Liepāju un tās kultūras un izglītības iestādēm, bet lai tuvāk kontaktētos ar savu interešu sfēru kolēģiem un strādātu pie konkrētiem sadarbības projektiem, kas tika ieskicēti janvāra vidū, kad Klaipēdā darba vizītē bija Liepājas Pilsētas domes delegācija.

Pēcpusdienā visi atkal satikās galerijā "Rožu laukums", kur svinīgi atklāja Lietuvas Mākslinieku savienības Klaipēdas nodaļas vadītāja Aļģimanta Jusona gleznu un grafiku izstādi.