Kurzemes Vārds

18:10 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lembergs Liepājā

SARMĪTE PUJĒNA

Vakar Liepājā draudzīgā vizītē bija ieradies Ventspils mērs Aivars Lembergs. Masu saziņas līdzekļiem Lemberga kungs atzina, ka katru gadu vienu dienu veltot Liepājai - lai aprunātos ar kolēģiem, lai paskatītu, kā klājas pilsētai, kā tā attīstās, kādas ir problēmas. Galvenokārt Ventspils mēru interesē, kā attīstās osta, vēl - privatizācijas gaita, enerģētikas un atkritumu saimniecības problēmas, investīciju politika. Tāpat kā liepājnieki, arī ventspilnieki strādā pie atkritumu saimniecības attīstības koncepcijas. Lemberga kungs saskata vienu kopīgu problēmu, kas jārisina valdības līmenī: valsts politiku attiecībā uz sadzīves atkritumu izvešanu. Agrāk samaksa par to bija iekļauta īres maksā, tagad izdalīta atsevišķi, līdz ar to ir iespēja maksāt par īri, bet nemaksāt par atkritumiem.

Runājot par privatizāciju, Aivars Lembergs izteicās, ka paātrinātā privatizācija viņa skatījumā ir noziegums pret tiem, kuri privatizē. Arī attiecībā uz pilsētas saimniecību kopumā, pēc Venstpils mēra domām, šāda sasteigta privatizācija nākotnē radīs lielas problēmas. Lemberga kungs to salīdzināja ar kolektivizāciju Josifa Staļina gaumē.

Ventspils pašvaldībā nedaudz pētīta Kurzemes enerģētikas bilance, un, ja savā pilsētā pagaidām Lembergs neredz vajadzību pēc lielu enerģētikas jaudu patēriņa, tad uz TEC celtniecību Liepājā viņš skatās pozitīvi. Šis jautājums saistīts arī ar "Latvenergo" privatizāciju. Ventspils mērs ir pret "Latvenergo" sadalīšanu pirms privatizācijas, jo tad tiks veidoti meitasuzņēmumi, par kuriem šobrīd vēl nav skaidrs, cik efektīvi vai neefektīvi tie darbosies. Uzņēmuma sadalīšana, tāpat kā jebkurš šķiršanās process, ir ļoti sarežģīta lieta, uzskata Lembergs. Turklāt tas neatbilst ne ES nostājai šajos jautājumos, ne potenciālo stratēģisko investoru viedoklim, ne iedzīvotāju interesēm, jo tādā gadījumā elektroenerģijas tarifi noteikti celtos.

Komentējot Krievijas un Latvijas konflikta ietekmi uz Ventspils ekonomiku, Lembergs nosauca tā izraisīšanu par apzinātu provokāciju. Ja ekonomiskās sankcijas, ko Krievija piemēro pret Latvijas ostām jau kopš 1996.gada augusta (paaugstināti tarifi tranzītkravām), tiks vēl pastiprinātas, tas neapšaubāmi negatīvi ietekmēs Ventspili, tāpat kā Liepāju un Rīgu. Taču tas negatīvi ietekmēs arī Krieviju, uzskata Aivars Lembergs.

Gan Uldis Sesks, gan Aivars Lembergs atzina, ka tiek strādāts pie abu pilsētu ostu sadarbības līguma, jo ir abpsuēji izdevīgi panākt šādu vienošanos. Tas saistīts arī ar valstī plānoto ostu restrukturizāciju.