Kurzemes Vārds

16:31 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Kā mūsējie Vācijas pilsoni sita

Inga Liepiņa

Liepājas tiesā izskatīta Induļa Holštroma un Andreja Simsona krimināllieta. Viens no viņiem ir divdesmit vienu, otrs - divdesmit četrus gadus vecs. Abi bija apsūdzēti par to, ka alkohola reibumā pēc iepriekšējas vienošanās atklāti nolaupīja svešu mantu. Šī laupīšana bija saistīta ar vardarbību.

Vācijas pilsoņi B. un T. uz Latviju pagājušā gada augustā bija atceļojuši ar automašīnu "Volkswagen", bet puišiem neveicās, jo Liepājā braucamajam saniķojās akumulators. Viņi meklēja palīdzību. Netālu no kafejnīcas "Kalva" B. satika Holštromu un Simsonu. Tie piedāvājās palīdzēt un akumulatoru uzlādēt. Vāciešu mašīnu aizvilka uz Simsona garāžu Mālu ielā. Pa ceļam B. nopirka alkoholu - degvīnu un alu. Kamēr akumulatoru lādēja, vīri iebaudīja sīvo un no izdzertā noreiba diezgan pamatīgi. Vēlāk B. liecināja, ka tad, kad kopā ar savu draugu gribējuši kāpt automašīnā, pienācis vīrietis ar tumšajiem matiem, satvēris aiz rokas un neļāvis iekāpt. Pēc brītiņa pieskrējis gaišmatainais un sācis viņu sist. Galu galā B. esot nogāzts pie zemes un spārdīts.

Kad B. izdevās izrauties no Holštroma tvēriena un aizskriet, abi viņam skrēja pakaļ un aizturēja Mālu ielā. Tad ar dūrēm vairākas reizes B. iesita pa seju, un viņš nokrita. Pēc tam vēl saplēsa cietušajam kreklu un, piespieduši pie žoga, turpināja pielietot vardarbību, vairākas reizes savam upurim sitot ar dūrēm pa ķermeni un sperot ar kājām. B.atņēma jostas somiņu, kurā atradās 400 Vācijas markas, autovadītāja apliecība, atslēgas un citas mantas. Tiesā liecinot, abi tiesājamie teica, ka tovakar bijuši ļoti stipri piedzērušies.

Holštroms un Simsons savu vainu atzina un nožēloja. Cietušajiem zaudējumi ir atlīdzināti. Tiesa uzskatīja par iespējamu sodu abiem tiesājamajiem noteikt zemāku par zemāko robežu, kas par attiecīgo noziegumu paredzēts likumā, un nepiemērot reālu brīvības atņemšanu. Induli Holštromu sodīja ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem nosacīti, nosakot pārbaudes laiku uz trīs gadiem. Arī Andreju Simsonu sodīja ar brīvības atņemšanas sodu uz diviem gadiem nosacīti, bet viņam pārbaudes laiks - divi gadi.