Kurzemes Vārds

16:22 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

AIZPUTĒ, CĪRAVĀ

Vērtē ēku tehnisko stāvokli

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Ekspertīzes daļas speciālisti apsekojuši Kalvenes ielas 1.namu Aizputē un Cīravas muižas pili.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspektore Liepājas rajonā Maija Irbīte informēja, ka arhitekte Ināra Heinrihsone un inženieris konstruktors Andrejs Barbars apsekojuši abas minētās ēkas, lai novērtētu to tehnisko stāvokli un ieteiktu, kas tajās būtu darāms.

Cīravas muižas pils ir avārijas stāvoklī. To apsaimnieko Lauksaimniecības skola. "Visu cieņu šīs skolas ļaudīm, kas pili, daļēji izmantojot, apsargā un apkurina, lai tā neaizietu bojā. Taču pili uzturēt, kur nu vēl remontēt, skolai nav pa spēkam," sacīja Maija Irbīte. "Likumīgā pils mantiniece - Aizputes Virsmežniecība no Cīravas muižas pils atteicās, jo arī tai nav naudas tās uzturēšanai. Vienīgā cerība, ka varbūt atradīsies kāds bagāts saimnieks, kurš būtu gatavs ieguldīt līdzekļus pils atjaunošanā." Līdz tam jānovērtē tās patiesais stāvoklis.

Kā pastāstīja Aizputes domes izpilddirektors Alberts Bērziņš, nams Kalvenes ielā 1 pagaidām ir pašvaldības īpašums, to paredzēts nodot privatizācijai. Taču ēka ir avārijas stāvoklī un pilsētas domnieki sprieduši, vai nebūtu prātīgāk to nojaukt, jo uzcelt jaunu māju ir lētāk nekā saremontēt veco... Tā kā Kalvenes ielas 1.nams ir iekļauts valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā daļa no Aizputes pilsētas vēsturiskā centra, to "tā vienkārši" nojaukt nedrīkst. "Māja ir interesanta - būvēta posmos, likts paksītis pie paksīša," atzīmēja Maija Irbīte. Speciālisti slēdzienu par abu ēku tehnisko stāvokli apsolījuši sagatavot mēneša laikā.