Kurzemes Vārds

08:21 Piektdiena, 28. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Deputāti un difterijas potes

Kristīne Pastore

Tas, ka ik pēc laika mūsu pilsētā kāds saslimst ar difteriju, vairs nav nekāds noslēpums. Turklāt pagājušajā gadā divi gadījumi beidzās ar slimnieku nāvi. Lai izvairītos no saslimšanas, vienīgā iespēja ir potēties. Mūsu domes deputāti ir pat pieņēmuši lēmumu, kurā minētas personas un profesijas, kurās strādājošajiem potēšanās pret difteriju ir obligāta. Lielākoties tie ir to profesiju pārstāvji, kuriem darbā ir saskare ar cilvēkiem, piemēram, valsts iestādēs strādājošie, pedagogi, mediķi, pārdevēji un daudzi citi.

"Kurzemes Vārdam" bija interesanti uzzināt, kā domnieki pilda savus pieņemtos lēmumus, tāpēc jautājām viņiem pašiem: vai jūs esat potējušies pret difteriju?

Kā liecina atbildes, potējušies pret šo tik bīstamo infekcijas slimību ir septiņi no piecpadsmit mūsu domes deputātiem: Aldis Fromanis, Māris Stankevičs, Gundars Bojārs, Aivars Prūsis, Andris Saldovers, Aļģirds Šlaits un Āris Ozoliņš.

Godīgi atzinušies, ka nav potējušies un kāpēc nav to izdarījuši, ir trīs depurtāti. Guntis Dambergs: "Šo svarīgo procedūru objektīvu un subjektīvu iemeslu dēļ atlieku no nedēļas uz nedēļu, no mēneša uz mēnesi, jo saspringtā darba dēļ nav iznācis laika šo jautājumu nokārtot. Saprotot potēšanās nozīmīgumu, esmu plānojis to veikt šā gada pirmajā ceturksnī."

Eduards Raits: "Aiz tīras nolaidības."

Tālivaldis Vēsmiņš: "Esmu bērnībā slimojis ar difteriju un domāju, ka esmu ieguvis imunitāti uz visu mūžu."

Pieci deputāti uz "Kurzemes Vārda" jautājumu nav uzskatījuši par svarīgu atbildēt. Tie ir domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aivars Jurkovskis, kā arī Jānis Balodis, Aija Barča un Guntars Krieviņš.

Atgādināsim, ka ikviens iedzīvotājs pret difteriju var potēties ikvienā ārstniecības iestādē un šī pote ir bezmaksas.