Kurzemes Vārds

17:05 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Natālija Kļimānova: "Vēlos sevi apliecināt Latvijas izlasē"

EDGARS LŪSĒNS

Jauna, simpātiska, smaidīga un komunikabla krieviete Natālija Kļimānova nesen atbrauca uz Liepāju, lai atnāktu, ieraudzītu un uzvarētu Latvijas galda tenisā, kas viņu sagaidīja atplestām rokām, jo mūsu valstī šajā sporta veidā nav tik daudz izcilību, lai pret šādu likteņa dotu dāvanu izturētos vīpsnājoši. Saulainā marta priekšpusdienā sportiste viesojās "Kurzemes Vārdā", lai pastāstītu, kā dzīve viņu atvedusi uz mūsu pilsētu.

- Jūs esat Eiropas čempione PSRS junioru izlases sastāvā, pēc tam spēlējusi Zviedrijā, tagad - kļuvusi par divkārtēju Latvijas čempiones titula īpašnieci? Vai jums pašai reizēm nereibst galva no likteņa piedāvātajiem dzīves pavērsieniem?

- Jā, dažkārt man liekas, ka notikumi attīstās pārāk strauji un negaidīti, taču neredzu iemesla, lai pretotos Dieva gribai, jo pagaidām liktenis ir man labvēlīgs - gan sportiskajā karjerā, gan dzīvē.

- Kā īsti jūs nokļuvāt visā šajā virpulī?

- Pati esmu no Ņižņijnovgorodas, kas bijušajā Padomju Savienībā sporta aprindās bija un vēl joprojām ir pazīstama ne tikai kā hokeja, bet arī galda tenisa centrs, jo šīs pilsētas sportisti regulāri ir spēlējuši PSRS un arī Krievijas izlasē. Zviedrijā nokļuvu pirms trim gadiem, pateicoties paziņām, kas jau spēlēja šajā valstī. Vispirms cīnījos Karlskrūnas, bet šogad - Malmes sporta kluba sastāvā. Klubs gan šosezon palika tikai 7.vietā, kamēr iepriekšējā komandā mēs cīnījāmies par medaļām, tomēr pati ar savu startu jūtos apmierināta, jo nospēlēju labi, taču komandu sacensībās viss jau nav atkarīgs no viena cilvēka.

- Vai varat atklāt, kā jūs ieprecējāties Liepājā?

- Tas jau nav nekāds noslēpums. Mans tagadējais vīrs, kurš ir Latvijas armijas virsnieks, bija atsūtīts uz Karlskrūni mācīties, un tur arī sapazināmies. Pirms gada es kļuvu par Kļimānovu. Žēl vienīgi, ka dzīvošanas atļauju iedomājos saņemt tikai pirms četriem mēnešiem, jo galda tenisā sportists var pārstāvēt citu valsti, nospēlējot tajā divus gadus. Taču esmu gatava gaidīt šo laiku, lai apliecinātu sevi Latvijas izlases sastāvā

- Kādas ir jūsu tālākās saistības ar Malmes klubu?

- Sezona Zviedrijā ir beigusies, gluži tāpat kā mans līgums. Nākamajā rudenī es varu izvēlēties jaunu komandu, taču varu arī palikt Malmē. Laiks rādīs.

- Vai Latvijas čempionāts jūsu meistarības līmenim nav treniņmaču vērtē?

- Tas būtu pārāk augstprātīgs vērtējums. Man šeit spēlēt nav garlaicīgi, vienīgi žēl, ka pie jums notiek tik maz sacensību. Varētu vēlēties lielāku maču intenistāti.

- Eiropā, it īpaši jau pēc PSRS sabrukuma, futbolisti, vieglatlēti, daiļslidotāji itin bieži izvēlas pārstāvēt citas valstis, viņpus okeāna hokejs gandrīz pilnībā noārdījis robežu starp ASV un Kanādu. Cik stingras ir pilsonības normas galda tenisā?

- Manu sporta veidu šajā ziņā noteikti nevar pieskaitīt līderiem, lai gan Zviedrijas galvenās komandas nav iedomājamas bez ķīniešu spēlētājiem. Gadās arī, ka aziātiskas izcelsmes sportists kļūst par kādas Eiropas valsts pārstāvi, bet neteiktu, ka tā būtu ļoti tipiska parādība.

- Vai jums būtu iespējas spēlēt vēl arī Krievijas izlasē?

- Ja godīgi, tad šāda perspektīva no sportiskā viedokļa nav sevišķi liela, jo konkurence ir milzīga, turklāt atlases mači parasti sakrīt ar Zviedrijas čempionāta spēlēm, tādēļ būtībā es savu izvēli izdarīju jau pirms trīs gadiem.

- Kā esat iejutusies Liepājā?

- Šobrīd mums ir piešķirts dzīvoklis Karostā. Kad atbraucu uz pilsētas centru, tad saprotu, ka mana dzīvesvieta laikam gan neatrodas jaukākajā pilsētas rajonā, tāpēc ceru uz pārmaiņām. (Tas arī saprotams, jo, kamēr šī intervija tika sagatavota publicēšanai, Kļimānovu ģimenei nozaga velosipēdu. - E.L.)

- Nu ja, liepājnieki jau paši Karostu dēvē par pilsētu pilsētā, bet kādos mačos jūs varēsit pārstāvēt mūsu pilsētu vēl šajā sezonā?

- Vēl būs Latvijas komandu čempionāts, un, ja tajā uzvarēsim, arī Eiropas klubu čempionāts.

- Tad jau sanāk, ka jūs, pārnākot spēlēt uz Liepāju, varat nepalikt zaudētājos tīri sportiskā ziņā?

- Ceru, ka tā būs, jo treniņapstākļi šeit ir normāli, un ar Rasmu Freibergu saprotamies gluži vienkārši lieliski.