Kurzemes Vārds

07:19 Piektdiena, 28. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Metalurgu arodbiedrība - Ulmanim un Krastam

Liepājas metalurgu arodbiedrība nosūtījusi vēstuli Valsts prezidentam Guntim Ulmanim un Ministru prezidentam Guntaram Krastam, kurā norāda, ka sabiedrisko pakalpojumu tarifu paaugstināšana, neanalizējot cilvēku darba ienākumu reālo situāciju valstī, ne tikai ierobežo, bet lielam skaitam mazturīgo vispār liedz iespējas šos pakalpojumus saņemt. Vēstulē lūgts krīzes situāciju sabiedrisko pakalpojumu sadārdzināšanās dēļ izvērtēt Trīspusējā konsultatīvajā padomē, apturēt Tarifu regulēšanas padomes pieņemto lēmumu atļaut no 1.aprīļa palielināt maksu par telefonu. Metalurgi uzskata, ka tarifu paaugstināšana sabiedriskajiem pakalpojumiem pieļaujama tikai vienā laikā ar Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas apmēra palielināšanu.

Viss par mācīšanos

Vakar uz Rīgu devās mūsu pilsētas izglītības darbinieku grupa, kuras vidū bija gan Skolu valdes priekšsēdētāja Ludmila Molčanova, gan Izglītības darbinieku arodbiedrības padomes priekšsēdētāja Irēna Opšteine, gan skolu direktori, viņu vietnieki un skolotāji. Brauciena mērķis - apmeklēt izstādi "Skola 98", lai iepazītos ar tur izstādīto materiālu, lai iegūtu tur piedāvātos katalogus vai prospektus. Iegūtais būs nepieciešams, lai savus skolēnus informētu par iespējām apgūt to vai citu profesiju. Uz šo izstādi, lai uzzinātu par izglītības turpināšanas iespējām, dosies arī skolēnu grupas, jo sevišķi tie, kuri šopavasar beigs vidusskolas.

Sociāldemokrātu līderis Liepājā

Vakar Liepājā viesojās Latvijas Sociāldemokrātiskās partijas priekšēdētājs Juris Bojārs. Viņš bija pieņemšanā Liepājas Pilsētas domē, viesojās "Kurzemes Vārda" redakcijā, tikās ar Direktoru padomes biedriem, apmeklēja ostu, bet vakarā runāja ar liepājniekiem Graudu ielā 50. Visur Juris Bojārs pauda viedokli, ka sociāldemokrāti noteikti būs 7.Saeimas deputātu vidū un darīs visu, lai uzlabotu tautas dzīves līmeni.

Ceļojošā leļļu teātra viesizrāžu turneja

Kā zināms, Liepājā ir divi leļļu teātri: viens stacionārs pilsētas teātris un otrs privāts - ceļojošais, kas bāzējas uz SIA "Agitas klubs". Ziemas un pavasara sezona ir visaktīvākā, kad Ceļojošais leļļu teātris pēc pāris vai trīs dienu nelielas atelpas atkal dodas kārtējā divu nedēļu viesizrāžu turnejā pa Latvijas novadiem un pilsētām. Pagājušajā nedēļā leļļinieki ar savu vadītāju Agitu Lieldidžu atgriezās no viesizrādēm Valmierā, Siguldā, Smiltenē, Cēsīs, Madonā u.c., bet pirmdien ar savu jauko izrādi "Buratīno" jau devās uz Daugavpili, Aglonu, Dagdu, Subati, Aknīsti un vēl daudzām citām vietām un pilsētām. Pa starpām pamazām top arī jauns iestudējums.

Liepājnieces iegūst nedalītu Rīgas publikas atzinību

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā notika ikgadējais sarīkojums "Stils un mode", kura ietvaros bija organizēts frizieru čempionāts. Tajā piedalījās arī divas Liepājas frizieres no salona "Inese Lukss" - Inese Polovjanova un Simona Freidenfelde. Modeļi bija V.Solovjova Neatkarīgās modeļu studijas puiši un meitenes. Frizieres rādīja savu māku avangarda frizūru veidošanā, griezumos un strādāja ar krāsām. Kā atzina I.Polovjanova, ļoti labi savus izgājienus parādījuši visi modeļi, un rīdzinieki ar sevišķu sajūsmu uzņēma to kolekcijas daļu, kurā demonstrēja līgavu un līgavaiņu frizūras. Lai izveidotu frizūras divdesmit vienam savam modelim, I.Polovjanova un S.Freidenfelde strādājušas no agra rīta līdz pat izgājiena brīdim - pulksten sešiem vakarā. Taču tas bijis tā vērts, jo skatītāji bijuši sajūsmināti. Saņemts uzaicinājums rudenī piedalīties "Londas" frizieru konkursā.

Arī kuģu remontētāji būvēs saldētavu

Par jaunizveidotā Latvijas Ķīlu reģistra pirmo klientu ir kļuvusi prezidenta Ivara Muravska vadītā Liepājas SIA "Kuģu remonta rūpnīca", kas atrodas Roņu ielā 2. Šī firma ieķīlājusi visus rūpnīcas pamatlīdzekļus par maksimālo summu 532 200 latu par kredītu akciju sabiedrībai "Trasta Komercbanka". Saskaņā ar līgumu ķīlas priekšmetu nedrīkst dalīt, norakstīt, iznomāt, nodot pārtapinājumā, glabājumā, dāvināt, atsavināt, kā arī nedrīkst pieļaut ķīlas priekšmeta vērtības zudumu. Kā redakcijai paskaidroja sabiedrībā "Kuģu remonta rūpnīca" kredīts ir ņemts nolūkā paplašināt ražošanu, jo rūpnīcas teritorijā esot nolemts uzsākt saldētavas būvi zivju saldēšanai un uzglabāšanai. Paredzams, ka tur varēs novietot tūkstoš tonnas produkcijas.

Liepājas un Klaipēdas teātri atjauno draudzību

Klaipēdas mākslinieku delegācijas sastāvā, kas šonedēļ uzturējās mūsu pilsētā, bija arī Klaipēdas Drāmas teātra mākslinieciskais vadītājs Povils Gaidis. Viņa mērķis bija tikties ar Liepājas kolēģiem, lai atjaunotu kādreizējās draudzības saites starp abu pilsētu teātriem. Gaidis ielūdza liepājniekus uz Starptautiskās teātra dienas sarīkojumu. Klaipēdā tas notiks 28.martā. Liepājas teātra mākslinieciskais vadītājs Juris Bartkevičs pastāstīja, ka ar Povilu Gaidi pārrunāta arī iespēja apmainīties režisoriem un viesizrādēm. Iespējams, ka pie klaipēdiešiem 28.martā brauks "Atštaukas" ar savu programmu. Liepājas teātrī, kā zināms, Starptautiskās teātra dienas jampadracis Ērika Vilsona un Jura Rijnieka vadībā notiks 27.martā ar teātra sporta sacensībām un fragmentiem no pagājušās sezonas iestudējumiem.

"Saules stars" mediķiem, pedagogiem un vecākiem

"Kurzemes akcija "Saules stars"" regulāri rīko dažādus seminārus un lekcijas mediķiem, pirmsskolas un skolas vecuma bērnu pedagogiem un arī vecākiem par dažādiem bērnu attīstības jautājumiem. Tikko ir beidzies lekciju cikls, un klausītāji ir saņēmuši sertifikātu bērnu funkcionālās attīstības diagnostikā. To vadīja bērnu ārste Aija Kauliņa, kas pati šo metodi atguvusi Minhenes bērnu centrā. Šajā seminārā piedalījās interesenti no pilsētas, bet drīz tāds pats seminārs sāksies rajona mediķiem un pedagogiem. Savukārt bērnu ārste Inga Grundmane vecākiem un speciālistiem lasīja lekciju par barošanas un ēšanas traucējumiem bērniem dažādos vecumos, jo tā ir problēma, ar kuru nākas sastapties ikvienai māmiņai. Daktere vērsa uzmanību uz to, ko kurā vecumā bērnam piedāvāt, kā rīkoties, ja radušies kādi traucējumi, un kādos gadījumos nepieciešams meklēt speciālista padomu. 25.martā daktere I.Grundmane lasīs lekciju par Baha ziediem un kā tos izmantot dažādu neirožu ārstēšanā.

Gāze - tas ir nopietni

Tikko eksāmenus pēc mēnesi garām mācībām uzņēmuma "Gāzes tehnika" Liepājas Mācību centrā nokārtojuši "Liepājas metalurga" dabasgāzes iekārtu ekspluatācijas inženiertehniskie darbinieki. Bet vakar tur zināšanas sāka apgūt kārtējais kurss. Šoreiz vadošā inženiera Namieša Akselroda un viņa palīgu uzdevums ir iemācīt metālgriezēju grupu pareizi rīkoties ar gāzi. Kursa audzēkņu lielākā daļa ir SIA "BMG" strādnieki, kuri strādā ar skābekli un sašķidrināto gāzi "Tosmares" dokos. Uzņēmuma "Gāzes tehnika" Liepājas Mācību centrs darbojas ļoti intensīvi. Tā ir vienīgā mācību iestāde, kur Kurzemes pusē var iegūt prasmi rīkoties ar gāzi un saņemt apliecību, kas atļauj to darīt.

Izveidots retroauto klubs "Albatross"

Liepājā februāra beigās oficiāli reģistrēta sabiedriskā organizācija - retroauto klubs "Albatross". Kluba valdes priekšsēdētājs Alberts Altens "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka viņu mērķis ir seno spēkratu saglabāšana un popularizācija, cilvēku apvienošana (galvenokārt jaunatnes), kurus interesē senie velosipēdi, motocikli, automobiļi un to vēsture. Retroauto klubs "Albatross" iecerējis 18.jūlijā, starptautiskā rallija "Kurzeme" laikā, Liepājā organizēt seno spēkratu salidojumu, paredzot arī parādi pilsētas ielās.

"Mēness kaķis" dosies uz Rīgu

Iespējams, ka 19.martā Rīgas galerijā "Ars moderna" tiks atvērta Liepājas mākslinieka Viktora Šeļegas kārtējā personālizstāde. Mākslinieka attiecības ar Liepājas galerijām ir visai tālu no draudzīgām, un viņš dod priekšroku eksponēt savus darbus galvaspilsētā, kur katra to parādīšanās kļūst par notikumu kultūras dzīvē. Arī iespējas realizēt darbus tur ir lielākas - iespējams, ka liepājnieki tā arī neredzēs lielisko "Mēness kaķi" un daudzus citus autora jaunos darbus.

21. reizi deju konkurss "Dzintarlāse"

Sestdien, sākot no pusvienpadsmitiem, trīs seansos Metalurgu kultūras pilī jau 21.reizi notiks tradicionālais sporta deju konkurss "Dzintarlāse", kuru organizē klubs "Aura". Tajā piedalīsies apmēram 500 dejotāju vecumā no sešiem līdz astoņpadsmit gadiem. Deju pāri sacentīsies trīspadsmit vecuma grupās un dažādās kvalifikācijas klasēs. Tiesnešu sastāvā būs valstī pazīstami un ievērojami deju speciālisti.

Viesi no Ņujorkas

Īrnieku biedrību apmeklēja divi pārstāvji no ASV Baltijas fonda, viens no viņiem - Ņujorkas jurists, kas specializējas dzīvojamā fonda jautājumos. Viesi vāca informāciju par mūsu biedrības praktisko darbību, lai izstrādātu un īstenotu kārtējo projektu. Tādēļ iespējama palīdzība atsevišķos darbības virzienos. Atbildot uz amerikāņu jautājumiem, valdes locekļi atzīmēja viņu ārkārtīgi taupīgo attieksmi pret jebkuru līdzekļu izmantošanu.

Viss par auksto ūdeni

Īrnieku biedrības valde nolēmusi rīkot jaunu telefonakciju. Šoreiz tā veltīta aukstā ūdens tematam. Piezvanot biedrībai pa tālruni 3426705, katrs varēs izteikt savas domas par ūdens kavalitāti, cenu, skaitītājiem, taupīšanu utt., uzdot interesējošu jautājumu. Zināma informācija par šo tematu biedrībā jau ir, tādēļ iespējamas arī konsultācijas. Akcijas galvenais mērķis ir apkopot viedokļus un priekšlikumus, lai atrisinātu problēmas. Akcijas rīkošanas laiks - 17. un 18. martā no pulksten 10 līdz 18. Par rezultātiem mūsu laikraksts paziņos.