Kurzemes Vārds

17:45 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Pilsētas dzimšanas dienā jāizkar karogi

Pilsētas deputāti pagājušajā nedēļā domes sēdē pieņēma lēmumu, ka Liepājas dzimšanas dienā pilsētā jāizkar valsts karogi. Šāds lēmums pieņemts, lai radītu svētku noskaņu. Lēmuma izpildi kontrolēt uzdots Municipālajai policijai.

Apstiprināta teātra sabiedriskā padome

Ar domes lēmumu apstiprināts Liepājas teātra sabiedriskās padomes sastāvs. Tajā ietilpst trīspadsmit personas - sākot ar teātra māksliniecisko vadītāju Juri Bartkeviču, teātra direktori Marutu Pāvelsoni, aktieri un arodkomitejas locekli Ēriku Vilsonu un teātra literārās daļas vadītāju Edīti Tišheizeri, beidzot ar Liepājas Arodbiedrību centra priekšsēdētāju Jāni Neimani. Padomē piekrituši darboties arī Liepājas Rajona padomes priekšsēdētājs Modris Ekšteins, Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Dambergs, domes Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes priekšniece Irēna Krūma, Kultūras ministrijas vecākā referente Valentīna Gavare, Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš, akciju sabiedrības "Lauma" prezidente Zigrīda Rusiņa un teātra kritiķi Lilija Dzene un Gunārs Treimanis.

Matrožiem kristības un iesvētības

Pagājušās nedēļas nogalē Jūras spēku Dienvidu rajona trīs matroži - Kaspars Kravals no Jūrmalas, Renārs Heinbergs no Rojas un Ģirts Ožets no Rīgas kristīti un iesvētīti Liepājas Sv.Annas baznīcā. Pie šādas atziņas, ka nepieciešama baznīcas ceremonija, viņi nonākuši pēc diviziona kapelāna Viestura Kalniņa vadīto nodarbību apmeklēšanas. Agrāk, pirms dienesta, to izdarīt Ģirtam liegusi steiga un pārāk straujais dzīves ritms, bet Kaspars toreiz vēl nebija nonācis pie atziņas, ka vajadzētu kristīties. Renārs kristījies jau bija agrāk, pirms dienesta gājis arī Svētdienas skolā, tagad nolēmis iesvētīties. Dienvidu rajonā kapelāna palīdzību var saņemt ikviens karavīrs. Matrožiem notiek dievvārdu nodarbības, kuras var apmeklēt brīvprātīgi.

"Lauma" Parīzē un Poznaņā

No starptautiskās izstādes "Pavasaris 98", kas risinājās Polijas pilsētā Poznaņā, atgriezušies akciju sabiedrības "Lauma" speciālisti A.Dubaņēviča, D.Dukāte, J.Jaunzems. Šajā izstādē "Lauma" piedalījās ar saviem korsešu izstrādājumiem un materiālu kolekciju. Interese bijusi liela - no Vācijas, Spānijas, Dānijas, Zviedrijas, Čehijas firmām. No poļiem jau saņemti pirmie pasūtījumi. Savukārt "Laumas" ģenerāldirektore Z.Rusiņa, galvenā dizainere D.Briška un galvenā tehnoloģe V.Germane atgriezušās no Parīzes, kur notika Eiropas spožākā un izsmalcinātākā izstāde Premiere vision. Secinājumi pēc tās apmeklējuma: visdažādāko struktūru audumos dominē dabiskums, elegance un izsmalcinātība, lieto mūsdienīgas izejvielas, vērojams milzīgs tehnikas progress.

Pilsētas Atzinības raksts - kultūras darbiniekiem

Atzīmējot Liepājas 373.dzimšanas dienu, Pilsētas dome nolēmusi piešķirt Atzinības rakstu Austrālijā dzīvojošajam rakstniekam, izdevējam un skolotājam Arturam Plaudim, Liepājas simfoniskā orķestra mākslinieciskajam vadītājam diriģentam Imantam Resnim, Liepājas Tautas fotostudijas vadītājam Hubertam Stankevičam un studijas fotomāksliniekiem Pēterim Jaunzemam, Gunāram Kopštālam, Nikolajam Brīvlaukam, Irinai Tīrei un Alfrēdam Niedolam.

Apdrošināti 100 cilvēki

Pēc finansu krīzes pārvarēšanas Cukurfabrikas vadītājiem radusies iespēja uzsākt savu darbinieku medicīnisko apdrošināšanu. Kā paziņoja uzņēmuma arodbiedrības komitejā, ar slimokases starpniecību medicīnas pakalpojumus bez maksas tagad saņem 100 cilvēki. Un tiek gatavots nākamais saraksts - otram simtam. Mērķis ir apdrošināt visus strādājošos.

Rīgas galerijā "Bastejs" - divas liepājnieces

Divas liepājnieces, Mākslas akadēmijas 4.kursa studentes Ineta Freidenfelde un Ineta Ķergalve šodien Rīgā, galerijā "Bastejs", atklāj savu gleznu izstādi. Liepājas mākslas cienītāji droši vien vēl atceras, ka pirms gada februārī abas Inetas ar savām gleznām viesojās mūsu pilsētas galerijā "Klints". Tas, ka Ineta Ķergalve studē Glezniecības nodaļā, bet Ineta Freidenfelde - Scenogrāfijas nodaļā, zināmā mērā nosaka abu mākslinieču rokrakstu, izteiksmes līdzekļus un izvēlētās tēmas.

Zviedru un latviešu pedagogi - par arodbiedrību un mācīšanu

Šodien grupa Liepājas pedagogu - Ineta Feldmane no Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas, Ilona Lesiņa no Centra sākumskolas un bērnudārzu audzinātājas Marina Ksenofontova un Svetlana Kopitova dodas uz trīs dienu ilgu semināru, kas notiek Ķekavā. To rīko Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība kopā ar zviedru skolotāju arodbiedrību "Lararforbundet". Seminārā paredzēts aplūkot ļoti plašu jautājumu loku - izglītības analīzi, arodbiedrību lomu sabiedriski politiskajā dzīvē, runās arī par konflikta situāciju veidošanos un to novēršanu, par darba aizsardzību. Plānots, ka 30.martā uz līdzīgu semināru dosies vēl desmit Liepājas izglītības darbinieki.

"Dziesma manai paaudzei" jau trešo reizi

Jau trešo mēnesi pēc kārtas kafejnīcas "Kaste" saimnieki aicina dziedātgribētājus piedalīties konkursa "Dziesma manai paaudzei" atlases kārtā. Tā notiks šās nedēļās beigās - piektdien. Tāpat kā pagājušo reizi, to vadīs dīdžejs Mārcis. Pretendenti vēl var paspēt pieteikties personiski kafejnīcā "Kaste" vai pa tālruni 3422094. Kā sacīja konkursa organizatori, gaidīti ir dalībnieki ne tikai no Liepājas, bet arī no rajona. Bez šīs būs vēl divas kārtas, bet jūnijā koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" notiks konkursa noslēgums, kurā piedalīsies visu atlases kārtu uzvarētāji.

Būs darba devēju organizāciju likums

Ceturtdien Rīgā notika Latvijas Darba devēju konfederācijas gada konference. Tajā apsprieda "Darba devēju organizāciju likuma" projektu. Tā mērķis ir noteikt darba devēju organizāciju tiesisko statusu, to attiecības ar valsti, pašvaldībām un citām valsts un sabiedriskajām institūcijām. Tika vērtēta arī pašas konfederācijas vieta un loma valstī, izteikta vēlme, lai valdība saprastu, ka darba devēji ir tie, kas, godīgi maksādami nodokļus, uztur šo valsti un valdību. Konferencē tika ievēlēta arī jauna LDDK valde. To atkal vadīs akciju sabiedrības "Aldaris" prezidents Vitālijs Gavrilovs, bet valdes locekļu vidū ir arī liepājnieks, Labiekārtošanas sabiedrības direktors Arkādijs Leinis.

Piekto klašu audzēkņu dāvana pilsētai dzimšanas dienā

Mākslinieciskās jaunrades centrā "Vaduguns" notika konkurss piekto klašu audzēkņiem "Mana pilsēta", kas bija veltīts Liepājas dzimšanas dienai. Tajā piedalījās četras komandas no 1.vidusskolas un pa vienai - no Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas, 8.pamatskolas un J.Čakstes 10.vidusskolas. Jau iepriekš bērni bija zīmējuši savu pilsētu, un darbi konkursa laikā bija izstādīti kopā ar "Vaduguns" pulciņa dalībnieku zīmējumiem. Vadugunieši arī sveica konkursantus ar koncertu. Jautājumus par mūsu pilsētas vēsturi, šodienu, tās slavenībām (arī krustvārdu mīklas veidā) un atrakcijas bija sagatavojuši LPA 3.kursa studenti Ilze, Līga, Ints un Zigurds, kuriem pašlaik rit pirmā prakse izvēlētajā papildspecialitātē - ārpusstundu organizators. Uzvarēja 10.vidusskolas komanda, atstājot aiz sevis 8.pamatskolas piektās klases audzēkņus un 1.vidusskolas 5.a klasi.

Izveidots retroauto klubs "Albatross"

Liepājā februāra beigās oficiāli reģistrēta sabiedriskā organizācija - retroauto klubs "Albatross". Kluba valdes priekšsēdētājs Alberts Altens "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka viņu mērķis ir saglabāt un popularizēt senos spēkratus, apvienot cilvēkus (galvenokārt jauniešus), kurus interesē senie velosipēdi, motocikli, automobiļi un to vēsture. Retroauto klubs "Albatross" iecerējis 18.jūlijā, starptautiskā rallija "Kurzeme" laikā, Liepājā rīkot seno spēkratu salidojumu, paredzot arī parādi pilsētas ielās.