Kurzemes Vārds

21:05 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

"Lauma" pusfinālā spēlēs ar "TTT/Rapa"

EDGARS LŪSĒNS

Sestdien "Lauma" Metalurga sporta kompleksā īstenoja iecerēto, otrajā Latvijas Sieviešu un meiteņu basketbola līgas ceturtadaļfināla spēlē uzvarot Tukuma "Durbi" ar 69:54. Savam ne pārāk lielajam līdzjutēju pulciņam liepājnieces vienīgo reizi lika panervozēt vienīgi otrā puslaika sākumā, kad līdz pārtraukumam panāktais 35:27 pēc diviem viešņu precīziem trīspunktu metieniem sadila līdz 35:33. Mājinieces tomēr laikus prata sakārtot savu aizsardzību, bet uzbrukumā mūsējām īpašas problēmas neradās, un jau otrā puslaika vidū nebija šaubu, ka "Lauma" būs tā, kas spēlēs pusfinālā. Mūsējām rezultatīvākā ar 21 gūto punktu bija Ilze Vingrovska, bet 15 punkti - Kristīnes Dekovices, kā arī Intas Kaupas kontā.

Lai noskaidrotu "Laumas" pretinieces, bija nepieciešamas trīs spēles. "TTT/Rapa" pēc pirmajā mača piedzīvotā zaudējuma, turpmāk nekādās avantūrās vairs neielaidās un uzvarēja TTT juniores ar 81:69 un 81:49. LSPA ar 72:64 pieveica Cēsu "B.O.S.S.", bet "RTU/Klondaika" ar 106:66 sagrāva US. Līdz ar to pusfinālā spēlēs "Lauma" - "TTT/Rapa" un "RTU/Klondaika" - LSPA. Pirmo maču liepājnieces aizvadīs 26.martā savā laukumā, bet pēc tam 28.martā, un, ja būs nepieciešams, 29.martā spēlēs Rīgā.

Broči noskrien liepājniekus

Vakar Liepājas "Baltika/Kaija" vienā no šosezon skatītāju vislabāk apmeklētajām Sprite basketbola līgas sacensībām ar 79:98 piekāpās "ASK/Brocēni" otrai komandai.

Par otro komandu gan bročus šoreiz varēja nosaukt visai relatīvi, jo turpat visu spēli laukumā pavadīja Latvijas izlases vīri Bagatskis, Vecvagars, Purnis, kuriem, tā vien likās, iepriekšējā dienā gūtais panākums pret BK "Ventspils" bija spēkus tikai vairojis. Šī trijotne demonstrēja ultraātru un ļoti precīzu basketbolu, par ko liecina fakts,ka Bagatskis vien šajā mačā guva 38 punktus.

Liepājnieki pretojās, cik spēja, un pirmais puslaiks pat aizritēja līdzīgā cīņā, jo mūsējie to zaudēja tikai ar 42:45. Taču pēc pārtraukuma uzskatāmi kļuva redzams, ka šajā spēlē profesionāļi sacenšas ar amatieriem. Liepājniekiem arvien grūtāk bija turēt līdzi viesu piedāvātajam reaktīvajam spēles tempam. Broči otrā puslaika pirmajās septiņās minūtēs panāca jau piecpadsmit punktu pārsvaru, pilnībā uzspiežot mājiniekiem sev izdevīgu spēles stilu. Tablo vēstot laukuma saimniekiem nelabvēlīgo 52:67, laukuma malā sēdošā Valda Valtera ģenerāļa poza kļuva arvien triumfējošāka, kamēr ar savu klātbūtni basketbolu pagodinājušā Liepājas mēra Ulda Seska, kā arī Liepājas kluba saimnieka Āra Ozoliņa sejas palika arvien lielāku pārdomu pilnas. Valteram par laba garastāvokļa motīviem šīs nedēļas nogalē patiešām būtu grēks sūdzēties, savukārt "Baltika/Kaija" vieta pirms play - off cīņām kļūs zināma tikai marta nogalē, kad mūsējie izbraukumā aizvadīs divas pēdējās otrā posma spēles ar "LainERS" un "ASK/Brocēni" otro vienību.