Kurzemes Vārds

10:59 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

MEDZĒ

Pieņemas spēkā kooperatīvās sabiedrības veidošanas centieni

Medzenieku izstrādātais sociāli ekonomiskās attīstības plāns guvis pozitīvu vērtējumu valdībā, un pagasts ir izvirzīts īpaši atbalstāmā reģiona statusam. Šī ziņa pamudinājusi pašvaldību vēlreiz izzināt iedzīvotāju noskaņojumu un to, kādos virzienos viņi vēlētos darboties.

Kā teica zemnieku organizators Roberts Bērziņš, attīstības plānā ir iekļauti vairāki daudzsološi projekti. Starp tiem par nozīmīgākajiem var nosaukt lauztuvju teritorijas iekārtošanu un uzņēmējdarbības veicināšanu ceļā, kas ved uz tām. Atsaucību jau iemantojis arī projekts "Dzintara taka", kura īstenošanā varēs piedalīties jūrai un pagasta apdzīvotākajiem punktiem tuvāk dzīvojošie zemnieki, taču ne tikai viņi. Interesi radījusi arī iecere atjaunot Tāšu muižu, Medzes centrā iekārtot tūrisma un atpūtas bāzi. Daudz uzmanības paredzēts veltīt lauku ļaužu apmācībai.

Tomēr Bērziņa kungs uzskata, ka projekti, lai cik arī labi tie izstrādāti, paši par sevi vēl neko nenozīmē, pagasta ļaudīm tie jāsaprot kā iespējas, kas tiek piedāvātas, bet pašiem viņiem kopīgi vēl jāmeklē ceļi to īstenošanai. Tādēļ arī sarīkota aptauja, lai noskaidrotu, kādas ir apkārtnes zemnieku vēlmes. Citu starpā viņiem uzdots jautājums, vai lauku apsaimniekotāji atbalsta ideju nodibināt graudu un dārzeņu audzēšanas un realizācijas kooperatīvus. Pagaidām šo priekšlikumu atbalstījuši ap pusotrs desmits pagasta zemnieku. Nedrošība saprotama, tāpēc sabiedrības veidotāji pieļauj, ka zemniekiem tūlīt nav jākļūst par kooperatīva dibinātājiem, viņi varēs tam pievienoties arī vēlāk, kad kļūs redzami darbības rezultāti.

Roberts Bērziņš teica, ka viss vēl rūpīgi jāapsver un kaut kas reāls varētu nākt gatavs šoruden. Turklāt kooperatīva veidotāji uzskata, ka tā uzdevums nebūšot peļņas iegūšana. Sabiedrību paredzēts dibināt, lai pelnīt varētu zemnieku saimniecības.