Kurzemes Vārds

07:16 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lai prastu iegūt līdzekļus pagasta attīstībai

Divas dienas Grobiņā, Pieaugušo izglītības centrā, notiek seminārs rajona pašvaldību vadītājiem "Ilgtspējīga attīstība un projekti". Vakar tika reprezentēts Liepājas reģiona attīstības un darbības plāna izstrādē paveiktais.

"Bez šāda reģiona attīstības plāna nākotnē iztikt nebūtu iespējams. Lai saņemtu investīcijas, tiek prasīts, vai reģionam (arī pilsētai, pagastam) ir izstrādāts attīstības plāns," pēc prezentācijas "Kurzemes Vārdam" sacīja Rajona padomes priekšsēdētājs Modris Ekšteins. "Uzskatu, ka jāstrādā tālāk. Pagaidām ir tikai teorētiskais plāns. Svarīgāks ir darbs otrajā fāzē, kad paredzēts īstenot prioritāros projektus, bet, kā es sapratu, vispirms jāatrisina finansiālas problēmas. Patīkami, ka šī lieta ir iekustināta, ka nāk kopā pašvaldību vadītāji, kuri saprot - bez attīstības plāna pašvaldībā strādāt nevar."

Projekta "Liepājas reģionālās attīstības un darbības plāns" pirmā fāze faktiski tika īstenota pagājušajā gadā, kad Flandrijas (Beļģija) konsultantu vadībā strādāja vairākas vietējo speciālistu un amatpersonu darba grupas, plānošanā iesaistot ekspertu, speciālistu, amatpersonu plašāku loku (projekta īstenotāji rēķināja - ap četrdesmit cilvēku). Vakar projekta koordinatori un darba grupu vadītāji Jānis Grundbergs, Ineta Stadgale, Inita Lūse, Tamāra Štrausa, Andris Junkurs pašvaldību vadītājiem stāstīja par plānošanā izmantotajām metodēm, "lielos vilcienos" iepazīstināja ar plāna saturu.

Rajona padomes Reģionālās attīstības nodaļas vadītājs, projekta vadītājs no Latvijas puses Jānis Grundbergs un Modris Ekšteins bija vienisprātis, ka viens no šā projekta galvenajiem pozitīvajiem rezultātiem ir tas, ka vairākas pašvaldības kopīgi sākušas gatavot savus attīstības un darbības plānus ("Kurzemes Vārds" par to jau rakstīja). Domājams, plānu izstrādē noderēs šajās divās dienās seminārā dzirdētais, kur Latvijas Universitātes pasniedzēji stāstīja par ilgtspējīgas attīstības pamatprincipiem, par sabiedrības iesaistīšanu plānu izstrādē, par projektu sagatavošanu.