Kurzemes Vārds

23:16 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Visi apsūdzēti par zagšanu

Inga Liepiņa

Zagt nav labi. Šo atziņu parasti iemāca jau no bērna kājas, bet ne visi pieaugušie to ņem vērā. Pirms neilga laika Liepājas tiesā tiesnesis I.Jaunģelže izskatījis vairākas krimināllietas, kur visi tiesājamie bija apsūdzēti par svešas mantas slepenu zādzību.

Iekāroja kūpinātu gaļu

Antans Žeima dzīvo Medzes pagastā. Viņš agrāk ir tiesāts, bet sodāmība dzēsta. Pagājušā gada 18.novembrī pulksten 11 Antans jau bija iereibis. Zinādams, ka Priežu ielā atrodas kūpinātava, Antans devās uz turieni. Paņēma divus gabalus gaļas, viens pa ceļam izkrita un pazuda, toties otru izdevās pārdot par 50 santīmiem. Naudiņa lieti noderēja sīvā iegādei. Apzagtajam N. bija nodarīti 10 latus lieli zaudējumi. Savu vainu tiesājamais atzina. Antanu Žeimu atzina par vainīgu izdarītajā noziegumā un sodīja ar brīvības atņemšanu uz 6 mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Vagonā iekāpa izgulēt dzērumu

Vladimirs Lavrenovs kādreiz pats bija strādājis Liepājas Ceļu distancē un tādēļ labi zināja, kā var iekļūt aizslēgtā vagonā. Pagājušā gada 13.decembrī viņš kopā ar paziņām dzēra netālu no dzelzceļa stacijas un izgulēt dzērumu devās uz šo vagonu, bet promejot no vagona dzīvojamām telpām nozaga lukturi, 20 kilogramus krāsainā metāla vadu un paciņu tējas. Taču netālu no vagona viņu aizturēja policisti. Tiesā V.Lavrenovs savu vainu nenoliedza. Visas nozagtās mantas ir atdotas cietušajiem. Kā galīgo sodu Lavrenovam noteica brīvības atņemšanu uz 3 gadiem un 6 mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz 3 gadiem.

Lādītē bija 40 lati

Vaiņodes pagasta iedzīvotājs, 1977.gadā dzimušais Jānis Poriņš pārtika no tā, ko nopelnīja gadījuma darbos. Pērn, decembra pirmajā nedēļā, Jānis ciemojās pie savas tantes Vērgales pagastā. Pienāca diena, kad bija jādodas prom. Kad bija nobrauktas tikai divas pieturas, Jānis izkāpa un gāja atpakaļ, taču ne tantes, ne viņas vīra vairs nebija mājās. Jānis caur pagrabu iekļuva istabā un no lādītes nozaga 40 latus. Sods - brīvības atņemšana uz vienu gadu. Tas piespriests nosacīti. Pārbaudes laiks - viens gads.

Zāģu ripas, frēžu naži, urbis...

Aizputnieks Aldis Štromanis jau zināja, ko nozīmē sēdēt uz apsūdzēto sola, jo jau agrāk, 1995.gada augustā, bija tiesāts par zādzību. Pagājušā gada 6.aprīlī viņš ar cirvi uzlauza divas durvis Aizputes namu pārvaldes galdnieku darbnīcās. No turienes viņš nozaga dažādas mantas - divas zāģu ripas, divus frēžu nažus, elektrisko urbi. Kopējā nozagto mantu vērtība bija 44 lati. Daļu mantu tiesājamais bija paspējis pārdot, daļu konfiscēja policija. Tā kā A.Štromanis jau agrāk bija tiesāts un nebija labojies, tiesa viņam piesprieda reālu cietumsodu uz septiņiem mēnešiem. Soda izciešanas sākumu skaitīs no pagājušā gada 27.augusta. Par labu Aizputes pilsētas namu pārvaldei no notiesātā jāpiedzen 55 lati.