Kurzemes Vārds

07:14 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Policijas hronika

Iesniegumi par nepilngadīgo izvarošanu

Svētdien Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemti divu meiteņu iesniegumi, ka viņas sestdienas vakarā Karostā izvarotas. Uz aizdomu pamata aizturēti divi vīrieši - 1966.gadā dzimušais Gasims S. un 1975.gadā dzimušais Jānis G.

Notikumi risinājušies šādi. Piecpadsmit gadus vecās P. un N. sestdien pulksten desmitos vakarā pastaigājās pa Karostu. Jāsaka gan, ka šīs meitenes dzīvi jau paspējušas iepazīt no dažādām pusēm. Vienu no viņām šā gada sākumā policisti ostā bija "noņēmuši" no kāda kuģa, kur skolniecīte bija devusies "paciemoties". Tovakar meitenēm pa ielu garām pabrauca mašīna. Tad apstājās un vadītājs, kuru, kā vēlāk izrādījās, sauca Gasims S., jautāja, vai gājējas nezinot, kur būtu atrodams telefonautomāts. Abas bija gatavas parādīt un iekāpa mašīnā. Ar telefona meklēšanu neveicās un meitenes neiebilda aizbraukt līdz Imantas ielai 7, kur atrodas pirts. P. ar Gasimu, kas abām bija nedaudz pazīstams, iegāja pirtī. Tur saviesīgu pasēdēšanu bija noorganizējis neliels vīru pulciņš. Pēc tam iekšā aicināja arī N. Kā bija, kā ne, bet divi vīrieši nolēma radušos situāciju izmantot.

Ierosināta krimināllieta par nepilngadīgo izvarošanu. Kriminālkodeksā par šādu noziegumu paredzēts sods no pieciem līdz piecpadsmit gadiem. Izmeklēšana turpinās.

Ar stieni pa galvu

Katrs savu īpašumu aizstāv kā prot. Savdabīgi notikumi svētdien divos naktī risinājušies kādā privātmājā Miera ielā. Tās pagalmā atrodas saimniecības ēka, kurā saimnieks tur vistas. Šo vietu ievērojuši garnadži, un jau reizes divas kūtiņa apzagta. Pirmo reizi paņemta vista, otro - gailis. Svētdienas naktī nelabu galu būtu sagaidījusi vēl kāda kladzinātāja, bet tās saimnieks izrādīja negaidītu aktivitāti. Blakusmājas kaimiņi bija pamanījuši, ka saimniecības ēkai kāds izsit logu un zvanījuši saimniekam. Šis septiņdesmit gadus vecais vīrs paņēma armatūras stieni un bezbailīgi devās trokšņa virzienā. Saimniecības ēkā iekāpušo zagli, 1946.gadā dzimušo Rolandu P., vistu īpašnieks pārsteidza nozieguma vietā. Pēc kāda laika Rolandu P. aizveda uz slimnīcu. Mediķi konstatēja, ka viņam lauzta labā roka, pārsista galva un ir smadzeņu satricinājums.

Pazūd vanna

Kāds bija nolēmis piesavināties mantas no šķūnīša Kūrmājas prospekta 27.a mājas pagalmā. No turienes nozagta vanna, ūdenssildītājs, gāzes plīts un čuguna caurules. Saimnieks rēķinājis, ka nodarītie zaudējumi ir trīsdesmit latus lieli.

Nosmacis dūmos

Konstatēts, ka Vaiņodē, Krūmu ielā 12, sestdien dūmos nosmacis 1959.gadā dzimis vīrietis. Iespējams, ka nelaimē "vainojama" pārkurināta vai nelaikā aiztaisīta krāsns.

Izģērbj un apzog

Svētdien gandrīz tajā pašā laikā, kad saimnieks cīnījās ar vistu zagli, noziegums noticis J.Raiņa ielā. Tur pulksten divos naktī divi nepazīstami vīrieši piekāvuši iereibušo Edgaru K. Huligāniem ar sišanu vien nav pieticis un, ievilkuši savu upuri kāpņu telpā, viņi to izģērbuši. Atņemtas kurpes, jaka, cimdi, dokumenti, sudraba gredzens.

Ceļu policijas hronika

Aizvadītajā nedēļā ceļu policisti autovadītājiem Liepājā un rajonā sastādījuši 105 protokolus, arī 11 par braukšanu alkohola reibumā. 134 vadītāji naudassodu samaksājuši aizturēšanas vietā. Joprojām populārākie pārkāpumi ir ātruma ierobežojumu un ceļa zīmju neievērošana.

Brīvdienās reģistrētas piecas avārijas. Svētdien divos naktī Rīgas - Liepājas 159.kilometrā grāvī iebraucis automašīnas "Hyndai Pony" vadītājs. Viņu apžilbinājis pretimbraucošais auto. Cietušo nav.

Pēc neilga laiciņa neparastu "manevru" Liepājā, Lielajā ielā, veicis BMW325 (CS 7528) šoferis. Nepatikšanas būtu vēl mazākas, ja autovadītājs būtu skaidrā prātā, nevis iedzēris. Braucot ar pārāk lielu ātrumu, viņš pārdrāzies pāri tramvaja sliedēm un netālu no Radio ielas iebraucis pretējā braukšanas joslā. Tieši tobrīd pa to pretim braukusi "Volvo 740" (CK 2866). Automašīnām būs vajadzīgs remonts.

Aizputē pie Ceriņu ielas 9.mājas sabraukts apmēram trīsdesmit piecus gadus vecs vīrietis. No iegūtajām traumām notikuma vietā viņš mira. Liecinieku nav bijis, un mašīnu pagaidām nav izdevies noskaidrot.

Šaurās vietās ir grūti. Par to pārliecinājās VAZ 2103 (BE 5831) vadītājs, kurš mēģināja izbraukt no sētas E.Tisē ielā 52. Pagriežoties viņš uzbrauca stāvošam VAZ 21011 (BV 6006).