Kurzemes Vārds

22:44 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jāsaglabā miers

LĪVIJA LEINE

Krievijas vēstniecības Latvijā paziņojums, ka Latvijā notiks provokatīvas darbības, kas būs vērstas pret tautas piemiņas vietām un kultūras objektiem, padarījis uzmanīgu ne vienu vien. Kāda šajā sakarībā varētu būt iespējamā situācijas attīstība Liepājā? To vaicājām vairākām atbildīgām amatpersonām.

Krievijas Ģenerālkonsulāta Liepājā ģenerālkonsuls Genadijs KUROČKINS:

- Sestdien piedalījos autoskatē. Ļoti jauks pasākums. TĀPĒC avīzēs neskatījos. Ziņu, ka kaut kas it kā gatavojas, dzirdēju programmā "Doma laukums". Ar Krievijas vēstniecību vēl sazinājies neesmu. Bet visās zemēs jau ir spēki, kam patīk ķert zivis duļķainā ūdenī. Ka kaut kas tāds tiek plānots arī Liepājā, neesmu informēts. Par 8.marta notikumu Centrālkapos Ģenerālkonsulātam piezvanīja kāds nepazīstams cilvēks. Tūlīt ziņojām Municipālajai policijai. Šejienes sabiedrībā nav huligānisku tendenču. Visi saprot, ka vajadzīga stabilitāte.

Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis DAMBERGS:

- Pilsētas domei nav neviena papildus dokumenta, kas sniegtu kādu informāciju. Šodien mums ir tikšanās ar Krievijas ģenerālkonsulu Kuročkina kungu, paredzēts runāt par kultūras un izglītības jautājumiem. Un ne par ko citu. Viņš arī izteica atzinību, ka pilsētas attiecīgie dienesti operatīvi sakopuši apgānītos padomju karavīru kapus. Taču papildus uzmanība sabiedriskajām norisēm pilsētā ir pievērsta.

Municipālās policijas priekšnieks Aivars PRŪSIS:

- Uz kapiem lielā politika nav jātaisa. Tas ir zemiski. Lai vēl kas līdzīgs neatgadītos, visus iespējamos pieminekļus un kultūras iestādes esam iekļāvuši patruļdienesta apgaitas maršrutos. Tas gan atņem laiku un benzīnu, ir lieks darbs, bet to darīsim, vandālismu nepieļausim. Cik ilgi tā dežurēsim? Sekosim līdzi politiskajām norisēm. Saglabāsim mieru un izturību. Paliksim savās vietās līdz galam.