Kurzemes Vārds

09:05 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

RUCAVĀ

Apseko sumbru, mežonīgo zirgu, savvaļas govju ganību vietu

Vakar Pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Kūpels kopā ar Papes un Jūrkalnes attīstības projekta izpildītāju Mārtiņu Rēķi, izmantoja saulaino laiku, lai ar ūdensnecaurladīgiem zābakiem kājās apsekotu Papes ezera nolaidenās, bet vēl sniegiem bagātīgi klātās pļavas, kur tuvākajā nākotnē iecerēts iekārtot ganības savvaļas dzīvniekiem.

- Varbūt tas izklausās mazliet neticami, taču holandieši mums piedāvā naudu šādu ganību veidošanai, un mēs rīkotos dumji, ja tik lielisku un pagastam perspektīvu iespēju atraidītu, - sacīja Kūpeļa kungs, pastāstot, ka pavisam projektam paredzēts atvēlēt 150 hektārus zemes starp Paurupīti un Rucavas - Papes ceļu ezera dienvidaustrumu daļā. Teritoriju iežogos ar elektrisko ganu vai kaut kā citādi, lai dzīvniekus tomēr savā ziņā disciplinētu, jo tur izvietos ne tikai mežonīgus zirgus un savvaļas govis, par ko jau stāstīts presē, bet arī sumbrus. Šos milzīgos dzīvniekus, kādi jau mīt Belovežas gāršā, Rucavai apņēmušies piegādāt tie paši projekta finansētāji no Holandes. Viņu nodomos ietilpst restaurēt dabisko vidi, kāda savulaik šeit pastāvējusi, izzūdošu zālāju grupu un augu sabiedrību atjaunošanai. Lai tas varētu notikt, jāradot attiecīgi apstākļi, kādi pastāvējuši pirms daudziem gadu simtiem. Holandieši esot pārliecināti, ka Rucavas pagasts un Papes ezera apkārtne šo mērķu īstenošanai ir varen piemērota, jo, kā liecinot arheoloģiskie izrakumi, šādi savvaļas dzīvnieki šeit bijuši izplatīti. Projekta realizācija ļaus veikt Rucavā ne tikai zinātniskus pētījumus, bet lieliski saskanēs arī ar iecerēm attīstīt tūrisma biznesu.

Vilnis Kūpels uzskata, ka pagastā holandieši sastapuši arī saprotošus un atsaucīgus cilvēkus, kas panākumu gūšanai arī esot ļoti nozīmīgs faktors. Kad ganībām ierādāmā teritorija būs apsekota, pie darba ķersies firmas "Rucavas meistars" ļaudis, kuri sāks dabisko ganību aploku ierīkošanu ezera dienviddaļā, tā dēvētajā "Jānīšu" objektā.