Kurzemes Vārds

07:20 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

NĪCĀ

Bernātu meža problēmas uzņem Latvijas televīzija

Vakar Bernātu mežā un jūras krastā aiz "Dzintariņa" visu dienu strādāja Latvijas televīzijas darbinieku grupa, kas gatavoja sižetu, ko varēsim skatīt pēc pāris nedēļām.

Ar problēmām, kas kaitē un pat kļuvušas bīstamas gleznainajam Bernātu mežam, jau vairākkārt iepazīstinājām "Kurzemes Vārda" lasītājus. Esam stāstījuši gan par jūru, kas izskalo krastu, apdraudot tur uzcelto dzīvojamo māju un skaistās priežu audzes, gan par nekārtīgajiem apmeklētājiem, kuri unikālo priežu silu un liedagu neganti piedrazo ar tukšām pudelēm un citiem atkritumiem. Lielas briesmas mežam rada arī daudzie ugunskuru kurinātāji, jo tādējādi sausajos gadalaikos cieš ne tikai koku saknes, bet izdeg veseli audžu nogabali.

Tagad par šīm nelaimēm un pasākumiem, kas būtu veicami, lai glezno mežu saglabātu visai Latvijai stāstīja virsmežzinis Viktors Šķērsts, Nīcas pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Vilsons, Nīcas mežzinis Verners Mežvids un Bernātu apgaitas mežsargs Egils Čauris. Televīzijas kameras objektīvā nokļuva arī prezidenta Jāņa Čakstes Bernātu apmeklējuma piemiņai uzstādītais akmens, unikālās un vairāk nekā simts gadus vecās sēklu priedes, kādas vairs nav iespējams redzēt Eiropā, un gārņu kolonija, kas arī ir liels dabas retums.