Kurzemes Vārds

17:39 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Sieviete nomira pēc divām dienām

Inga Liepiņa

Kurzemes Apgabaltiesā izskatīta krimināllieta pret Vjačeslavu Kivko, Andreju Molotovu un Genadiju Čumaku. Viens no viņiem ir deviņpadsmit gadus vecs, pārējiem diviem pa astoņpadsmit. Visus apsūdzēja par laupīšanas uzbrukumu, kas saistīts ar vardarbību un ļaunprātīgu huligānismu, kas pēc sava rakstura ir sevišķi cinisks un bezkaunīgs. Personu grupā nodarīti tīši, smagi miesas bojājumi cietušajai, kas tiesājamo neuzmanības dēļ bija par iemeslu I. nāvei.

Visi dzēra kafejnīcā "Sakta"

Pagājušā gada 23.maija pēcpusdienā jaunu vīriešu bariņš bija iegriezies kafejnīcā "Sakta". Viņu vidū arī Kivko, Molotovs un Čumaks. Visi dzēra uz nebēdu, katrs vismaz pudeli šņabja. Kad dzerts bija gana, trīs no kompānijas devās ārā "meklēt piedzīvojumus". Ejot garām Graudu ielas 18.mājai, viens no viņiem ievēroja L. Kad šis vīrietis jau bija iegājis mājā, Molotovs viņam iespēra ar kāju pa muguru, un L. nokrita. Pēc tam Molotovs un Kivko guļošajam sita gan ar rokām, gan kājām un pārmeklēja viņa apģērbu. Izčamdījuši kabatas, abi varmākas no tām izvilka paciņu cigarešu "Prīma". Tik vien bija ko zagt.

Vardarbība turpinājās puspagraba dzīvoklī

Pēc L. aplaupīšanas Čumaks paķēra akmeni un ar to izsita 18.mājas puspagraba dzīvokļa logu. Vīrieši vienojās, ka vajadzētu tikt tajā iekšā. Tieši tobrīd pa sava mitekļa durvīm iznāca B. Viņš gribēja noskaidrot, kas izsitis logu, un, ieraudzījis trīs jaunos vīriešus, sāka rāties. Molotovs ar kājas spērienu iegrūda B. dzīvoklī un pārējie viņam sekoja. Mājās vēl bija B. sieva. Viņi abi nebija skaidrā. Tiesā cietušais B. stāstīja, ka todien kopā ar sievu katrs izdzēruši apmēram divas (!) pudeles degvīna. Ienākušie svešinieki sāka demolēt dzīvokli - sasita televizoru, mētāja pudeles, burkas, B. sievai I. norāva kleitu. Abus sita ar rokām, spārdīja ar kājām. Molotovs, sitot B. pa galvu, izmantoja arī gludekli. Kivko dzīvokļa saimniekam virsū uzmeta diezgan lielu un smagu radioaparātu. Apstrādājuši B., jaunie vīrieši turpināja izrēķināties ar viņa sievu.

Molotovs turēja I. kājas, Kivko - rokas

Čumaks saviem paziņām ierosināja, lai tie piepalīdz turēt sievieti, jo tā, redzot jaunekļu plosīšanos, sākusi kliegt. Genadijs saplēsa viņai kleitu un paņēma metāla lukturīti. Molotovs turēja izplestas I. kājas, bet Kivko turēja rokas.

Kā teikts tiesas spriedumā, šo savstarpēji vienoto un saskaņoto darbību rezultātā visi trīs tiesājamie I. nodarīja tīšus, smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai. Tiesu medicīniskā ekspertīze konstatēja, ka šie miesas bojājumi bija iemesls I. nāvei. Nozieguma vietā policisti vēlāk atrada baltu, 23,5 centimetrus garu metāla lukturīti. Tiesu bioloģiskās ekspertīzes atzinumā konstatēts, ka uz tā ir I. asinis.

Tiesā B. atcerējās, ko viņam sieva otrā dienā stāstījusi par jauniešu rīcību. Arī otrajā dienā pēc notikušā viņi abi turpinājuši dzert. Kad 25.maija rītā pie B. atnāca paziņa, viņš pamanīja, ka I. vairs nekustas un ir mirusi. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā vainīgo puišu vecāki sedza tos zaudējumus, kas bija nodarīti B., un tādēļ viņam pret tiesājamajiem nekādas pretenzijas nebija.

Visi trīs izdarīto nožēloja

Tiesa izvērtēja katra tiesājamā uzvedību. Molotovs noziegumus izdarīja, būdams nepilngadīgs, un viņam lietā bija ļoti labi raksturojumi. Kivko un Čumaks raksturoti labi un apmierinoši. Abiem cietušajiem vīriešiem pret tiesājamajiem nekādu pretenziju nebija. Viņi, tāpat kā mirusī I., nozieguma izdarīšanas laikā paši bija stipri piedzērušies. Vēl nākamajā dienā pēc uzbrukuma I. turpināja dzert un nemeklēja mediķus.

Vjačeslavam Kivko kā galīgo sodu noteica brīvības atņemšanu uz trīs gadiem. Sods Andrejam Molotovam - brīvības atņemšana uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem. Genadiju Čumaku arī sodīja ar reālu cietumsodu - četri gadi un seši mēneši. Visi soda izciešanu uzsāks slēgtā cietumā. Šo Kurzemes Apgabaltiesas spriedumu ir pārsūdzējis tikai Andrejs Molotovs.