Kurzemes Vārds

06:10 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vai 7.Saeimā būs liepājnieki?

Līvija Leine

Vēlēšanu vilnim augšup ceļoties, arvien biežāk mūsu lasītāji jautā, kuri tad būs tie, kas iesaistīsies cīņā par deputātu vietām. Interese saprotama. Jo agrāk to dabūs zināt, jo vairāk iespēju noskaidrot, ko katrs no pretendentiem spēj un kuram uzticēt arī Liepājas problēmas.

Diemžēl partijas pagaidām ir visai noslēpumainas. No publikācijām Rīgas presē var noprast, ka ar "Latvijas ceļa" karogu startēs vairāki liepājnieki. Tostarp - tagadējais Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš, kam viņa partijas biedri iecerējuši dot tieslietu ministra portfeli, un vēl nesenais liepājnieks Linards Muciņš, kuram šīs partijas uzvaras gadījumā iecerēts iekšlietu ministra gods. Taču šīs partijas sarakstā būšot vēl kāds liepājnieks. Uzvārds gan vēl netiek publiski nosaukts.

Pēc neoficiālām ziņām, sociāldemokrātu kandidāti 7.Saeimai būšot Gundars Bojārs un Aija Barča. Par portfeļiem, kas viņiem plānoti, vēl skaļi nerunā.

Noslēpumos tīta arī "Saimnieka" darbība. "Kurzemes Vārdam" vakar neizdevās pat uzzināt, cik biedru pēc pārreģistrācijas ir šīs partijas Liepājas nodaļā. Ka notiek intensīvs darbs, ceļu uz Saeimu bruģējot, liecina šīs partijas dižbiedru aktivitātes. Vakar, piemēram, TV "Dzintare" uzstājās 6.Saeimas priekšsēdētājs Alfrēds Čepānis un deputāts Dainis Turlais.

Ja nav iespējams uzzināt, kas būs (ir?) Tautas partijas atbalstītāji (biedri?) mūspusē, tad ziņas par potenciālajiem deputātu kandidātiem tiek turētas vēl lielākā slepenībā. Skaidrs viens - bijušais aizputnieks un bijušais "kristietis" Māris Vītols nepaliks ne bez deputāta mandāta, ne portfeļa.

Nav vēl arī skaidrs, kas būs maestro Paula jeb Jaunās partijas priekštāvji Liepājā.

Toties ir skaidrs, ka "Liepājas attīstībai" biedri kā šīs apvienības pārstāvji nedomā startēt Saeimas vēlēšanās. Kā teica tās līderis Āris Ozoliņš, viņu uzdevums esot strādāt Liepājai. Bet Saeimas vēlēšanās tā atbalstīšot nevis kādas konkrētas partijas deputātu kandidātus, bet tikai vislabākos.