Kurzemes Vārds

05:18 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Gaviļnieces godināšana

Viena cilvēka mūžam tas liekas tik tālu - 1625.gada 18.marts, kad nelielajam Kurzemes hercogistes ciematam ar Liepājas vārdu tika piešķirtas pilsētas tiesības. Un diezin vai arī senie kurši vēl tālākajā 13.gadsimtā spēja iedomāties par ko pārvērtīsies viņu uzbūvētā nelielā apmetne Līvas upes krastā. Taču pilsētai 373.gadi ir vien tāds trakas jaunības vecums, kad šķiet, ka tieši tev pie kājām jūra pavasarī šķeļ viļņus viskaismīgāk, sniegpārslas ziemā rotaļājas visdraiskulīgāk, piedzimušais vējš rudeņos svilpo visjautrāk, bet vasarā liepas smaržo vistvanīgāk.

Jo tieši jaunības neprātā taču iespējami tik aši soļi kā mūsu pilsētai šajā gadsimtā, kad tā izaugusi par tik nozīmīgu ekonomikas un kultūras centru, bez kura Latvijai būtiski pietrūktu gan spēka, gan vērtības, gan pašlepnuma.

Liepāja. Trīszilbju vārds, kurā savējie ieliek tik daudz izjūtu, noskaņu, gammu, oktāvu, tik daudz lepnuma, cieņas, pašpārliecinātības, ka svešajiem to nekad nesaprast. Vēja spīts Liepājai ļāvis pārdzīvot dažādu karogu maiņas un ekonomiskās lejupslīdes, liepu maigums ļāvis izauklēt desmitiem spilgtu personību, kas no ģerbonī ieliktās lauvas ņēmuši tvērienu un spēku, lai liktu savai pilsētai skanēt savā zemē un arī tālāk plašajā pasaulē.

Pēdējos gados gan pilsēta bijusi tāda grūti audzināmā, jo īsā laika posmā uz nebēdu iztērēts daudz no iepriekšējos gadu desmitos krātā prestiža. Taču nule kā, šķiet, apjausts, ka ar gaušanos par bijušo vien būs par maz, lai atgūtu zaudēto reputāciju - tam nepieciešama reāla rīcība un darbi. Vai pazaudēts nav vairāk, nekā iespējams atrast, to gan šobrīd zina tikai laiks.

Liepāja vēl joprojām atrodas starp ezeru un jūru, tā vēl joprojām dzīvo starp klusumu un vētras ūdeņiem, bet dzimšanas dienā gribas mūsu pilsētai novēlēt, lai tās pavalstnieki retāk gaidītu, ko Liepāja dos viņiem, bet biežāk rūpētos par to, ko viņi dos savējai, tavējai un manējai - Liepājai.