Kurzemes Vārds

17:06 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tā domā liepājnieki

Kā svinēt svētkus?

SARMĪTE PUJĒNA

Šodien dzimšanas diena mūsu Liepājai. Trīssimt septiņdesmit trīs gadi - tas ir daudz vai maz? Ja Rīgu sauc par "sirmo", tad Liepājai vajadzētu būt pašā plaukumā.

Dzimšanas dienas svinību programmā ierakstīts ne viens vien sarīkojums, bet, vai liepājnieki tos ir pamanījuši? Un kā vispār viņuprāt vajadzētu svinēt pilsētas dzimšanas dienu? Tieši šo jautājumu šoreiz "Kurzemes Vārds" uzdeva liepājniekiem.

Dmitrijs Berezins, strādā pašvaldības uzņēmumā "Liepājas autostāvvietas":

- Man katra diena ir darbdiena... Nu, kā vajadzētu svinēt? Parasti reklamē: "Liepājai 370" utt. Šoreiz neko tādu neredz. Nu, vajadzētu arī kādus sarīkojumus tiem liepājniekiem, kuri te visu mūžu dzīvo.

Liene, "Rio"pārdevēja:

- Kaut kur centrā vajadzētu rīkot dažādas atrakcijas. Vajadzētu visādus sarīkojumus - lai katrs liepājnieks var atrast sev ko piemērotu.

Līvija Kundziņa, strādā par laboranti ķīmijas kabinetā un māca latviešu valodu taizemietim:

- Vispirms, lai pilsētā redz, lai cilvēki zin, ka ir svētki. Pie Biedrības nama jau kādreiz kaut ko izliek, bet ar to ir par maz. Nu, ko vēl? Iet skolā un kārtīgi mācīties...

Juris Zakovics, firmas īpašnieks:

- Svinēt vajag noteikti - tāpat kā visā pasaulē to dara. Svētki ir svētki, un svētkus jāsvin. Vajadzētu būt daudziem masu sarīkojumiem. Šodien avīzē ir rakstīts par koncertiem, izstādēm, svinīgiem pasākumiem. Bet tas ir daudz par maz. Krāšņāk vajag. Varbūt pat parādi un uguņošanu vajag, taču viss jau atduras naudiņā...

Zigrīda Atāle, māksliniece:

- Man vienmēr patīk svinēt tādus svētkus. Jāsaka gandrīz kā Minhauzens teica - vai jums svētku ir par daudz, vai tiešām jūs negribat vienu jaunu dienu gadā? Pilsētas svētki varētu būt ļoti skaisti svētki. Tie ir ļoti demokrātiski svētki, bet mēs laikam joprojām tomēr nemākam lāgā svinēt... Kad bija Liepājas 370. dzimšanas diena, es pati ilgi domāju, kā to vajadzētu svinēt. Manuprāt, tas būtu jādara ar zināmu pašapziņu, varbūt vajadzīga kaut kāda akcija visa gada garumā, kas noslēgtos tieši pilsētas dzimšanas dienā.

Jānis, RTU students:

- Cik tad bija tie gadi? 373? Vai tad tā ir tik liela jubileja? Bet svinēt vajadzētu... Varbūt pensionāriem tajā dienā kādu lateli pie pensijas varētu piemest, varbūt kādu dāvanu tiem vecajiem ļaudīm pasniegt? Jauniešiem jau neko īpašu nevajag - varbūt kādu grupu uzaicināt un sarīkot kādu pasākumu.

Valters, pensionārs:

- Lai pilsētas dome izdomā. Ko pensionārs var gribēt?

Evija, studente:

- Vairāk kultūras sarīkojumu!

Imants Arājs:

- Es domāju, ka pilsētas dzimšanas dienu vajadzētu svinēt tā, lai visi to jūt. Nevis tikai šaurā lokā.

Sanita Linde no "Lindes autoskolas":

- Vispirms vajadzētu vairāk sakopt pilsētu. Tie būs labākie svētki, un ar to arī varētu sākt. Tad pēc labi padarīta darba arī varētu atzīmēt svētkus. Bet, kamēr darbs nav padarīts, svētkiem nav lielas nozīmes.