Kurzemes Vārds

15:51 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Esam sākuši staigāt"

Daiga Mikuļska

Tā pārnestā nozīmē savas organizācijas pastāvēšanas laiku, salīdzinot ar bērna pirmo dzīves gadu, sacīja Liepājas Tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs Valdis Rašmanis. "Rāpošanas" laiks jau pagājis, un nu asociācija nostājusies uz kājām. Marta sākumā pagāja tieši gads, kopš nodibināta šī tirgotāju un pakalpojumu sniedzēju organizācija. Ja pašā sākumā asociācijā iestājās tikai nedaudz vairāk par desmit biedriem, tad tagad to skaits ir palielinājies līdz sešdesmit, un viņiem visiem ir iespējas gūt vispusīgu juridisko un cita veida atbalstu. Kā arī saņemt dažādas atlaides. Asociācijā lielākoties apvienojušies mazie tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji, bet ir arī lielāki uzņēmumi - "Rika", "Terra Balt", R.Andruļa gaļas pārstrādes firma un citi. Biedri ir ne tikai no Liepājas, bet arī no Aizputes, Grobiņas, Priekules.

Liepājas Tirgotāju asociācija, kas mājvietu radusi Biznesa inkubatora telpās, par savu galveno uzdevumu uzskata tirgotāju interešu praktisku aizstāvību. Ne reizi vien aizvadītā gada laikā esot nācies uzklausīt veikalnieku sūdzības par kontrolējošo organizāciju nepamatotajām aktivitātēm. Kopā ar Pilsētas domi meklēti šo problēmu risinājuma ceļi. Par vienu no galvenajiem asociācijas veikumiem Rašmaņa kungs minēja to, ka ne Liepājas, ne rajona tirgotājiem tagad vairs nav par diezgan jūtamu naudas summu jāiegādājas tirdzniecības licences. Tagad izsniedz reģistrācijas kartes. Asociācijā mūspuses tirgotāji var noformēt gan alkohola, gan tabakas tirgošanas licences un pēc tām pašiem vairs nav jābrauc uz Rīgu.

Aizvadītā gada laikā daudz darīts, iesniedzot dažādus priekšlikumus un labojumus topošiem likumprojektiem. Priekšlikumus izstrādājot, Liepājas Tirgotāju asociācija pirmām kārtām vadās no mazo tirgotāju interesēm, jo diemžēl par šiem uzņēmējiem atšķirībā no lielajiem tiek domāts vismazāk.

Liepājas Tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs Valdis Rašmanis ir pārliecināts, ka viens no galvenajiem viņa vadītās organizācijas uzdevumiem ir kopības sajūtas radīšana uzņēmēju vidū. Laiks, kad katrs ierāvās savā stūrītī un novērsās no visa notiekošā, jau ir pagājis. Šobrīd šāda uzņēmēju un tirgotāju attieksme līdzinātos pašnāvībai.