Kurzemes Vārds

15:25 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Ar pasažieru prāmi no Liepājas uz Zviedriju?

SARMĪTE PUJĒNA

Domes Ārējo sakaru daļas vadītājs Gunārs Ansiņš un izpilddirektora vietniece anda Jansone atgriezušies no sava brauciena uz Zviedrijas galvaspilsētu, kur abiem bija vairākas lietišķas tikšanās. G.Ansiņš tās iedalīja trīs blokos. Ar Stokholmas ostas un Nineshamnas pašvaldības pārstāvjiem notika sarunas par iespējamo pasažieru prāmja līniju starp Nineshamnu un Liepāju. Principiāli zviedri atbalsta šo ideju. Grūtības varētu rasties, meklējot kuģu kompāniju, kas gatava darbināt prāmi pa šādu līniju. Nepieciešams sagatavot informāciju, kas apliecinātu šādas līnijas lietderību. Analizējot pērnā gada datus par pasažieru plūsmu starp Rīgu un Stokholmu laikā no 31.maija līdz 31.decembrim, skaitļi rāda, ka interese par šādu maršrutu ir liela (vairāk nekā 1000 pasažieru nedēļā). Izmantojot prāmja satiksmi starp Liepāju un Nineshamnu, pasažieri varētu ieekonomēt septiņas stundas. Lai turpinātu sarunas par šo tēmu, drīzumā Liepājā plāno ierasties Nineshamnas mērs.

Otra saruna liepājniekiem risinājās Latvijas vēstniecībā Stokholmā ar vēstniecības otro sekretāri Gitu Dailidenaiti. Ņemot vērā to, ka Zviedrijā joprojām ir ļoti maz informācijas par Latviju, vēstniecība ir gatava palīdzēt Latvijas uzņēmumiem atrast partnerus Zviedrijā. Šādā nolūkā tiek gatavota Liepājas SEZ un ostas kompāniju prezentācija zviedru uzņēmējiem vēstniecības telpās. Iespējams, ka tā varētu notikt jau aprīlī.

Trešais pašvaldības pārstāvju brauciena mērķis bija piedalīties Baltijas pilsētu savienības jaunās komisijas - "Bizness un sadarbība" dibināšanā. Šogad komisija jau ieplānojusi "Baltijas foruma" - Stokholmas reģiona lielāko rūpniecības uzņēmumu - pārstāvju vizīti Liepājā. Līdera lomu šogad savienībā uzņēmusies Stokholmas pašvaldība, bet 2001.gadā par Baltijas pilsētu savienības tikšanās vietu izvēlēta Liepāja.