Kurzemes Vārds

01:03 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

"Lai jums sirdī pavasars!"

Vieniem laiks skrien, joņo, diebj, aulekšo, otriem tas velkas, tipina, rāpo, trešiem tā plūdums pavisam vienaldzīgs, taču neatkarīgi no izjūtas un gaumes, šovakar pulksten 21.55, kad Saule jau būs likusies uz dusu, bet Mēness cīkstēsies ar nakts melnumu, Liepājā - un ne tikai šeit vien - pār durvju slieksni iekšā sprauksies pavasaris. Romantikas, sapņainības, sentimenta, nostaļģijas, kā arī ziedu smaržas un Dabas mātes pamošanās gadalaiks, kura pirmo vijolīšu kautrīgums mijas ar ceriņziedu reiboni, bet cīruļa trellis uzmundrina un bērzu sulu spēks vedina ņemt paraugam skudru čaklumu.

Var jau izlikties dabas pārmaiņas nemanām un drīkst jau dzīvot tālāk ar ziemas miegaino rutīnu - nudien, taču man vismaz šķiet, ka šis varētu būt īstais laiks, lai sabiedrība nokratītu ziemā sakrājušos īgnumu, kurš noteikti nav palīgs katras problēmas risinājumam. Nē, priekšniecība visdrīzāk ticams nesteigsies paaugstināt algu, tāpat kā valsts pensijas palielinās, ne jau pateicoties gadalaika maiņai, bet gan vadošo partiju vēlmē pakārtoties gaidāmo vēlēšanu tuvumam, taču neba labvēlīgāks risinājums katra paša lielajam vai mazajam kreņķim radīsies, ja garastāvokli apsegsim ar indīgo īgnuma sārni.

Jo tā vien liekas, ka šī bija tā ziema, kad cilvēki īpaši nekautrējās skopoties ar savām negatīvajām emocijām. Ļaudis ar mazohistisku baudu izgaršoja negācijas, sākot ar reālu krīzes saspīlējumu Irākā un sajūsminoties par epohālā mākslas darbā pārvērsto "Titānika" bojāeju, kas ar mīlasstāsta palīdzību pārvērsta perfektā miljonu pelnīšanas mašīnā. Turpinājums šīm tendencēm saskatāms politiķu kompromatu kariņos un butaforiskos piketos Latvijas un Krievijas galvaspilsētās, bet nobeigums ieraugāms jezgās ap namu pārvaldēm un apkures ķibelēm mūsu pašu pilsētā. Sliktās omas sakne parasti visrūgtākā kļūst ziemas beigās, un ne jau velti tas daudziem ir periods ar depresijas pieskaņu.

Dabas atmošanās un saules staru arvien siltākie glāsti varētu būt reizē iemesls, kas dzēš ziemas sakrāto nogurumu, palīdzot kodīgo pesimisma sārmu pārvēst dzīves un dzīvotprieka optimisma nektārā. Tāpēc - plaukst aiz loga pūpolzars, lai jums sirdī pavasars!