Kurzemes Vārds

13:03 Otrdiena, 1. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Dome paliks savā vietā

Beidzot pilnīgi droši var apgalvot: nav pamata uztraukumam, ka pašvaldība varētu pārvākties, teiksim, uz viesnīcas "Līva" ēku. Kā jau "Kurzemes Vārds" ziņoja, deputāti akceptēja nekustamā īpašuma Rožu ielā 6 pirkšanu no valsts akciju sabiedrības "Tiesu namu aģentūra". Nekustamo īpašumu veido zemes gabals 3529 kvadrātmetru platībā un trīsstāvu mūra ēka. Īpašuma cena, pusēm vienojoties, noteikta 145 258 lati. Pirmā iemaksa - 30 000 latu apmērā - jāizdara līdz 1.aprīlim. Atlikusī summa jānomaksā trīs gadu laikā.

 

"Liepājas maiznieks" iepazīstina ar jauno produkciju

Pagājušās nedēļas nogalē akciju sabiedrība "Liepājas maiznieks" veikalā "Kurzeme" bija noorganizējusi savas jaunās produkcijas degustāciju. Kā pastāstīja uzņēmuma Realizācijas daļas vadītāja Anita Trumpika, īpašs jaunums ir konditorejas izstrādājumi, kas top pagājušā gada nogalē atvērtajā konditorejas cehā. Liepājnieki tagad ne tikai "Liepājas maiznieka" firmas veikalos, bet arī daudzās citās tirdzniecības vietās var iegādāties gan saldos un sāļos cepumus, gan vairāku veidu plātsmaizes. Maizes cepēji ir domājuši, lai ēdājiem netrūktu arī sātīgāks rieciens. Tādēļ piedāvā jauno "Rudzu maizi", "Vidzemes maizi", brokastu maizītes ar sieru, apaļās maizītes ar klijām un citām piedevām, kārtainās mīklas radziņus un vairākus citus produkcijas veidus. Pircēju iepazīstināšanu ar saviem ražojumiem "Liepājas maiznieks" rīkos arī citos veikalos.

 

Noslēdz darījumus

Turpinās nekustamo īpašumu reģistrācija zemesgrāmatā. Zemesgrāmatu departamenta darbinieki uzskata, ka valstī jau reģistrēta apmēram trešdaļa visu nekustamo īpašumu. Taču pagaidām to vēl dara galvenokārt tādēļ, lai pārdotu, dāvinātu vai ieķīlātu. Tāpēc tamlīdzīgi darījumi arī raksturo reģistrācijas procesu. Mūsu pilsētā jau noslēgti 1234 šādi darījumi.

 

Būs lietuviešu Svētdienas skola

Lietuviešu kultūras biedrība "Rūta" nolēmusi atkal atjaunot savu Svētdienas skolu. Tajā aicināti bērni, kas grib iemācīties lietuviski lasīt un rakstīt. Visus, kurus tas interesē, aicina 25.martā no pulksten 15 līdz 16 atnākt uz Lietuviešu kultūras biedrību, Alejas ielā 9. Skolu iecerēts atvērt 1.septembrī.

 

Sola palīdzēt gaidām un skautiem

To, ka labu cilvēku mūsu pilsētā netrūkst, liecina atsauksmes par "Kurzemes Vārdā" publicēto sarunu ar Ozolzemes novada gaidu un skautu vadītāju Daci Knēvi. Redakcijai piezvanīja pensionāre Olita Kopštāle no Bernātiem un piedāvāja vasaras nometnēm izmantot viņai tur piederošo zemi. Savukārt airēšanas sporta veterāne Ildze Blumbaha domā, ka gaidas un skauti atpūtai un treniņiem brīvā dabā varētu izmantot arī Attekas salu. Arī viņa sola savu atbalstu bērnu organizācijai.

 

"Un dzīvo manī mana pilsēta"

Dzejoli, kurā skan šādas rindas, Liepājai tās dzimšanas dienā veltīja 4.pamatskolas 5.klases skolēns Toms. 4.pamatskolas latviešu valodas skolotāja Rita Tkačenko dzimšanas dienas nedēļā stundās daudz runāja ar skolēniem par pilsētu, kurā viņi dzīvo. Piektajās klasēs domāja par to, ka varētu apsveikt Liepāju, kādu dāvaniņu tai sarūpēt. Bērni sagatavoja gan pašdarinātas kartiņas ar novēlējumiem, gan vēstules, gan ārpus pilsētas saplūca pūpolzariņus. "Lai visi cilvēki, kuri dzīvo Liepājā, aizsargā tevi," tā vēstulē, kurā uzrunāta "Dārgā Liepāja!", rakstīja Saša.

 

Liepājas Īrnieku biedrība nepiekrīt

Pašvaldību savienība iesniegusi labojumu likumam par "Dzīvojamo telpu īri" - 29. panta 1., 2. un 4. punktu, kuri paredzētu to īrnieku izlikšanu no dzīvokļa, kuru darbības vai bezdarbības rezultātā dzīvoklis netiek apsildīts. Brīdinājumu par parādu piedziņu vai izlikšanu no dzīvokļa ieteikts publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", nevis sūtīt katram cilvēkam uz mājām. Par to Liepājas Īrnieku biedrību vakar informēja Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš. Liepājas Īrnieku biedrības viedoklis: tas neko neatrisina. Vispirms jāsakārto dzīvokļu politika valstī.

 

Suņu turēšanai

Līdz ar Liepājas teritorijā klaiņojošo suņu gaidāmo izķeršanu, lietojot "iemidzināšanas" šaujamieroci, radusies arī dzīvnieku tālākās turēšanas problēma. Piemēram, Jelgavā tai atvēlētas trīs dienas, kuru laikā īpašnieks savu dzīvnieku var izpirkt. Tāpēc sabiedrībā "Tari" nolemts izveidot šādus būrus kādā no vecajām ēkām paša uzņēmuma teritorijā Ezermalas ielā.

 

Braukšanas tarifi un arodbiedrības

Liepājas Arodbiedrību centrs nosūtījis vēstuli Liepājas Pilsētas domei, paužot savu viedokli par tās nodomu paaugstināt maksu pilsētas autobusos. Arodbiedrības piekrīt, ka tiek paaugstinātas biļešu cenas. Taču ir pret to, ka tiek paaugstinātas cenas par mēnešbiļetēm, jo tās jau tā ir sava veida kredīts autotransporta īpašniekiem, un to cenas paaugstināšana par 12 procentiem jūtami ietekmēs naudas maciņus.

 

Top pilsētas galvu galerija

Kā žurnālistus informēja pieminekļu aizsardzības inspektors un vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš, gandrīz gatava Liepājas pilsētas galvu galerija. Aprīļa vidū to jau varēs apskatīt Pilsētas domes otrā stāva vestibilā. Pavisam būs 19 stendi ar visu iepriekšējo pilsētas mēru, galvu, valdes un domes priekšsēdētāju portretiem. Deviņas kopijas izgatavotas Rīgā - Kinofonofotodokumentu arhīvā, pārējie vēsturiskie portreti ir Liepājas Vēstures un mākslas muzeja fondu materiālu kopijas. Ir arī 1928.gada pilsētas valdes sēdes foto. Nolemts galerijā izvietot arī padomju laika pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētāju portretus.

o Hermanis Adolfi pilsētas galvas amatā bija no 1886. līdz 1902. gadam. Viņa laikā izbūvēja dzelzceļa līniju starp Liepāju un Aizputi.

 

Jūru kontrolē arī no gaisa

Līdz šim Jūras vides pārvaldes Liepājas Jūras kontroles daļa piekrastes ūdeņu tīrību un zvejas noteikumu ievērošanu uzraudzīja, izbraucot jūrā ar kuteri "Ekologs". Taču gada sākumā Jūras vides pārvalde noslēdza līgumu par nelielas amerikāņu lidmašīnas "Tiger" izmantošanu teritoriālo ūdeņu un ekonomiskās zonas kontrolēšanai. Inspekcijas lidojumi tagad notiek regulāri - divas reizes nedēļā.

 

Uz Kuldīgu dosies 21 zīmētājs