Kurzemes Vārds

03:39 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

 

No domes saņemts attteikums

Vairāku Ezera ielas namu (tie izvietoti starp Ganību un Pļavu ielu) iedzīvotāji vērsās Pilsētas domē ar lūgumu aizvākt no turienes smago autobusu "Volvo" satiksmi vai arī samazināt to braukšnas ātrumu. Drenāžas trūkuma, kā arī augstā gruntsūdeņu līmeņa un brauktuves nekvalitatīvā seguma dēļ autobusu ksutība izraisa namu vibrāciju un bojāšanos. Tas jau esot atsaucies uz krāsnīm un citiem būvelementiem. Deputātu Pilsētas saimniecības un attīstības komiteja pauda gatavību samazināt braukšanas ātrumu, taču tās lēmumā iezagās tehniska kļūme. Jautājumu nācās izskatīt atkārtoti. Tagad iesniedzējiem viņu lūgums tika atteikts šīs lietas nenozīmīguma dēļ.

 

Piedāvā apzāģēt koku zarus

Ceļu pārvalde, kurai uzdotas arī vairākas komunāla rakstura funkcijas, piedāvā apzāģēt koku zarus. Šis darbs vietumis jau tiek veikts, taču speciālisti iesaka nesteigties, kamēr nav sākusies koku sulu cirkulācija. Vienlaikus ceļinieki piedāvā arī pakalpojumu - izvest no ielām un ietvēm savāktās smiltis.

 

Ingas modelētais dārza svētku tērps iegūst atzinību

Rīgā, 34.arodvidusskolas Drēbnieku eksaminācijas centrā, notika Baltijas valstu profesionālās izglītības mācību iestāžu šūšanas specialitātes audzēkņu pirmais konkurss. Tajā piedalījās ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas un Lietuvas topošie drēbnieki. No Liepājas 48.arodvidusskolas uz konkursu devās 3.kursa audzēkne Inga Jaunāre kopā ar savu arodapmācības skolotāju Dainu Gravu. Inga pirms tam uzvarēja skolas konkursā. Katram dalībniekam bija jāsagatavo mājas darbs par tēmu "Dārza svētki". Par šo darbu meitene ieguva veicināšanas balvu. Konkursa laikā jaunie drēbnieki modelēja un šuva naktskreklus.

 

Kontrole un sankcijas

"Liepājas siltumam" un namu pārvaldēm jāpārvar nevēlama parādība: pēc karstā ūdens atvienošanas īrnieki patvaļīgi norauj plombes, lai to atkal lietotu, bet pārbaudītājus savos dzīvokļos neielaiž. "Liepājas siltuma" speciālisti ierosinājuši, kā ieviest kārtību. Priekšlikums aizgūts Rīgā. Speciālā pakalpojumu izmaksu aprēķināšanas metodikā, ko apstiprinājusi Rīgas dome, paredzēti gadījumi, kad "atvienotais" abonents neielaiž savā dzīvoklī pārbaudītājus: tad atsāk aprēķināt maksu par ūdeni atbilstoši vidējam normatīvam.

 

Mācās juristi

Juridiskie jautājumi ir aktuāli katram uzņēmējam. Tādēļ Latvijas Juridiskais centrs atsūtījis vēstules visiem Liepājas uzņēmumiem, firmām un iestādēm ar lūgumu sūtīt savus pārstāvjus uz divas nedēļas ilgiem kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem. To programmu izstrādājusi Zvērinātu advokātu padome. Nodarbības sāksies 16.aprīlī, bet viena cilvēka mācīšana izmaksās 180 latus.

 

Telefonakcija par ūdeni

Divas dienas Īrnieku biedrība uzklausīja liepājnieku telefoniskos ziņojumus ūdensapgādes jautājumos. Pavisam piezvanīja 52 cilvēki. Visos rajonos pretenzijas lielākoties bija par ūdens kvalitāti - tajā ir daudz rūsas. Bieži gadās ūdens piegādes traucējumi. Bija arī interesanti izteikumi par maksu par ūdeni. Tagad visus šos signālus apkopo, lai iesniegtu Pilsētas domei un Ūdensvada un kanalizācijas saimniecības pārvaldei.

 

Top līgums

Pilsētas domes Dzīvokļu saimniecības pārvaldē izstrādāts jauna līguma projekts ar akciju sabiedrību "Liepājas siltums". Pārvaldes inženieris A.Kaņka vakar to izsniedza namu pārvaldniekiem izskatīšanai un priekšlikumiem. Uzskata, ka līdz pilnīgam akceptam tekstu pamatīgi rediģēs. Tā galvenā atšķirība no iepriekšējiem ir tāda, ka turpmāk paredzēts nodibināt tiešus sakarus starp "Liepājas siltumu" un katru dzīvokļa īrnieku.

 

Pircēju vēl ir maz

Aizvadītajā nedēļā atvēra vēl vienu būvmateriālu veikalu - O.Kalpaka ielā 74. Nezinātājiem jāpaskaidro, ka tā ir ēka, kurā atrodas klubs "Lauma". Tur kādreiz pārdeva sadzīves ķīmijas preces. Tagad telpas ir stipri paplašinātas, no jauna noformētas, un tur var iegādāties visu dzīvokļa remontam nepieciešamo. Taisnības dēļ jāpasaka, ka šajā apkaimē būvmateriālu veikali jau ir, un tomēr pirmās dienas parādīja, ka arī šajā pircēju tomēr netrūks.

 

Skolu prezidenti gatavojas savai saeimai

Šodien divi mūsu pilsētas skolu pašpārvalžu prezidenti - Guntis Skunstiņš no Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas un Aleksandrs Gorelovs no 12.vidusskolas dodas uz Rīgu, lai piedalītos skolēnu saeimas sagatavošanas konferencē. Liepājā skolēnu pašpārvaldes tikai nupat aktivizējušās, pilsētas zēni un meitenes mācās būt noteicēji par norisēm savā skolā, par mācību procesu, par sabiedriskām aktivitātēm. Šajā organizācijas konferencē jaunieši apspriedīs 4.skolēnu saeimas darbakārtību.

 

Optimisti sumina jubilāru

Dabas un kultūrvēsturisko vietu kopēji "Optimistu pulks" pēc pirmās šāgada sakopšanas talkas Medzes pusē sestdienu noslēdza Kapsēdes pamatskolā. Tur optimisti sveica vienu no čaklākajiem sava pulka biedriem Ernestu Leimani. Šo kungu pazīst daudzi, īpaši tie, kuri iecienījuši braucienus pa dzimtās Latvijas skaistākajām vietām. Ernests Leimanis savā mūžā bijis gids neskaitāmām ekskursantu grupām. Kādu laiku Ernests Leimanis vadīja arī "Optimistu pulku". Pateicoties Kapsēdes skolas direktora Gunāra Fridrihsberga atsaucībai un optimistu sirds siltumam, jubilāra sveikšana pagāja jaukā un sirsnīgā atmosfērā. Dāvanas viņam bija izraudzītas ar apdomu - grāmata "Historisma pilis Latvijā" un izdevuma "Vides Vēstis" abonements papildinās Ernesta Leimaņa jau tā bagātīgo zināšanu krājumu. Sveikšanā piedalījās arī Grobiņas folkloras kopas "Nāburgi" dziedātāji. Netrūka arī humora, rotaļu un Leimaņa kundzes cepto pīrāgu. Jubilārs pakavējās atmiņās, demonstrējot daļu no sava diapozitīvu krājuma. Nākamā optimistu tikšanās paredzēta otrajās Lieldienās - 13.aprīlī, tad ceļš vedīs uz Aizputes pusi.

 

"Dziesma manai paaudzei" skanēja trešo reizi