Kurzemes Vārds

01:23 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Bijām solīdi un novēlējām veiksmi"

LĪVIJA LEINE

Kristīgi demokrātiskās savienības Liepājas nodaļas priekšsēdētāja vietnieks, Kurzemes novada nodaļas sekretārs un Centrālās valdes loceklis Juris Āboliņš šajās dienās līdzīgi citu partiju līderiem apzina, cik biedru viņa pakļautībā ir. Ar diži lieliem skaitļiem lepoties gan nevarot - novadā 40, Liepājā 25 biedri. Nesen savā bijušajā organizācijā paviesojās arī Saeimas deputāts Māris Vītols, izskaidroja savas izvēles motīvus, aicināja arī citus KDS biedrus pievienoties Šķēles partijai.

Kā to uztvēra paši Liepājas "kristieši"? Bijām solīdi, uzklausījām un novēlējām veiksmi, teica Juris Āboliņš. Vai Vītola kungam būs arī sekotāji ceļā uz nākamo partiju? Es nē, teica Āboliņa kungs, un arī mūsu priekšsēdētājs Egils Deksnis nē. Ko darīs pārējie 23 biedri? Aptauja neesot veikta. Un, godīgi sakot, lai arī dažam "kristietim" Šķēles partija liekoties simpātiska, tik daudz sekotāju, kā Vītola kungs iedomājies, tomēr nebūšot. Āboliņa kungs sacīja, ka viņš nekad neesot uzticējies biznesmeņiem, jo esot pārliecināts, ka biznesmenim ir grūti būt politiķim. Varot gan būt gadījumi, kad politiķi netiek ar kādu problēmu galā, tāpēc uz kādu laiku - kā, piemēram, Liepājas domē - vara jāuztic uzņēmējiem. Taču nekad neviens biznesmenis, kļūdams par politiķi, uzskata Āboliņa kungs, veikdams politiķa pienākumus, neizvairīsies no interešu konflikta: lai cik godīgs arī cilvēks būtu, viņš vispirms tomēr rūpēsies par savu biznesu. Politiķiem jādara savs darbs, kultūras darbiniekiem - savs, biznesmeņiem - savs, uzskata Āboliņa kungs.

Pati Kristīgi Demokrātiskās savienības Liepājas nodaļa nodomājusi 7.Saeimas vēlēšanām izvirzīt daktera Egila Dekšņa kandidatūru. Kopējais KDS saraksts gan vēl nav izveidots. Nav arī zināms, vai šī partija iekļausies kādā no vēlēšanu apvienībām. Āboliņa kungs domā, ka vislabāk būtu, ja KDS būtu savs saraksts, par koalīciju vai frakciju veidošanu labāk būtu domāt pēc tam, kad būs tikts Saeimā.