Kurzemes Vārds

01:09 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

AKTUĀLI

Nenopietni

Vakar saņēmām kāda liepājnieka vēstuli, kurš aicina tādā un tādā datumā tikos un tikos pie Krievijas Ģenerālkonsulāta ēkas ar plakātiem izteikt savu viedokli par okupācijas sekām un Krievijas iejaukšanos Latvijas valsts iekšējās lietās.

Es ļoti labi saprotu šī cilvēka sašutumu par pēdējā laika melu kampaņu pret mūsu valsti, kurā, starp citu, iesaistījusies ne jau tikai Krievija vien, un man tiešām nav pilnīgas pārliecības, ka šīs histērijas iniciatori meklējami Maskavā, nevis tepat Latvijā. Bet šoreiz ne jau par to.

Mulsināja kas cits. Aicinājumā izteikt savu nostāju pie Krievijas konsulāta sacīts, ka šī akcija nav pieteikta Pilsētas domē, jo, lūk, aicinātājam neesot vēlēšanās saskarties ar cilvēkiem, kuri domes telpās pavisam nesen uzņēma pret latviešu tautu darbojošās sociālistiskās partijas līderi Rubiku, kas esot viens no pretvalstisko akciju iedvesmotājiem.

Labi, arī man Rubiks nav simpātisks, ja neteiktu vairāk, un esmu pārliecināts, ka tāpat domā ne viens vien. Bet vai tāpēc vairs nespersim domē kāju, lai kārtotu savas lietas? Man īpašas simpātijas neizraisa arī, teiksim, Guntars Valdmanis, Juris Bojārs vai Joahims Zīgerists, bet vai tas varētu kļūt par iemeslu vairs nerunāt ar to namu darbiniekiem, kuros šie politiķi tikušies ar saviem vēlētājiem? Un nešaubos, ka ir cilvēki, kuriem tādas pašas antipātijas ir pret Andri Šķēli, Andreju Panteļējevu vai Māri Vītolu, kuri tāpat nesen viesojās domē. Nu ko, tad slēgsim domes durvis ciet un iesim tai apkārt ar līkumu?

Tas viens. Otrs - vai nav nedaudz bērnišķīgi vai vizmaz nenopietni uz vienu nesankcionētu akciju atbildēt ar otru, sak, jūs - mums, mēs - jums? Tātad uz vienu nelikumību ar otru nelikumību. Tā turpinot, nav tālu līdz anarhijai. Ja nav patikas vai mākas sarīkot nopietni - tā, lai jūt, tad diez vai vērts vispār rīkot. Citādi tas var pārvērsties par tikpat banālu izbļaustīšanos, kāda šopavasar jau redzēta ne viena vien.